Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Rady pro pokročilé: obchodujte na evropských burzách. Víme, co musíte znát - Dnes, 0.00

[9 minut čtení] Obchodování na českém trhu s akciemi už může leckomu přijít nedostatečné. Titulů k nákupu je tu poměrně málo, a pokud chcete mít větší výběr, obchodování v zahraničí se nevyhnete. V minulé sérii článků jsme vás informovali o základech investování na kapitálových trzích:
Rady pro pokročilé: obchodujte na evropských burzách. Víme, co musíte znát

130 tisíc za prasklou hadičku. Vlastník bytu škodu platit nemusí, zodpovědný je nájemce - Dnes, 0.00

[3 minuty čtení] Prasklá hadička ke splachovači způsobila vysokou škodu, když voda z ní zatopila sousedy. Kdo ji zaplatí? Majitel bytu, nebo uživatel? Co je drobná údržba bytu a kdo ji hradí? V bytě praskla umělohmotná hadička vedoucí do splachovače WC. V důsledku toho došlo k intenzivnímu vytopení spodního bytu, kde voda poškodila celou řadu věcí. Uživateli bytu vznikla škoda odhadovaná na 129 575 Kč, které chtěl zaplatit po majiteli bytu nad ním. A vůbec to nebyla škoda celková. Žalován byl jenom rozdíl mezi skutečnou škodou a vyplaceným pojistným plněním.
130 tisíc za prasklou hadičku. Vlastník bytu škodu platit nemusí, zodpovědný je nájemce

Kdo dostane vyšší důchod? Poslanci budou řešit, komu přidají tisícovku měsíčně - 17. 8. 2018 0.00

[6 minut čtení] Příští týden bude definitivně jasno, kdo dostane od příštího roku výrazně přidáno k důchodu. Poslanci o tom rozhodnou na mimořádné schůzi. Valorizace bude rekordní každopádně. Každý měsíc o tisícovku více za stáří ve výši 85 let, nebo za 25 let v důchodu? O tom budou rozhodovat ve středu 22. srpna na mimořádné schůzi poslanci. Budou volit mezi vládním návrhem na růst důchodů a úpravami, které na začátku července schválil senát. Jde o peníze navíc zhruba pro 140 tisíc důchodkyň.
Kdo dostane vyšší důchod? Poslanci budou řešit, komu přidají tisícovku měsíčně

ČSOB chystá novinky. Změní sazebník, spustí multibanking, upřesní obchodní podmínky - 17. 8. 2018 0.00

[6 minut čtení] Od listopadu budete moci u ČSOB využívat otevřené bankovnictví. Kromě toho za některé služby ušetříte a za jiné si sáhnete hlouběji do kapsy. Podívejte se s námi, co banka chystá. Československá obchodní banka oznámila od listopadu 2018 velké změny. Dojde k inovaci obchodních podmínek a obměně sazebníku. Banka ale chystá i spuštění multibankingu. Změn je naplánováno opravdu hodně, tak si je pojďme představit.
ČSOB chystá novinky. Změní sazebník, spustí multibanking, upřesní obchodní podmínky

Je vám český trh s akciemi malý? Zkuste ten americký - 16. 8. 2018 0.00

[10 minut čtení] Po čase už může někomu připadat nabídka na českém trhu s cennými papíry nedostatečná. Poohlédnout se pak můžete například na slavnou Wall Street a nakupovat akcie na burze z domova. Není to tak těžké, jak se může zdát. V minulé sérii článků jsme vás informovali o základech investování na kapitálových trzích, jak jej na svém semináři prezentovala Fio banka:
Je vám český trh s akciemi malý? Zkuste ten americký

Kde jsou ty peníze? Během manželství či partnerství vzájemné dluhy řešit nemusíte - 16. 8. 2018 0.00

[5 minut čtení] Dluh, u kterého není včas uplatněn nárok na splacení, se může promlčet a pak je jen velmi obtížně vymahatelný. Během manželství a jiné formy soužití ve společné domácnosti však není třeba pohledávku uplatňovat, a to ani pro případ možného budoucího rozvodu či rozchodu. Jistě jste už slyšeli o právním institutu promlčení. I vaše právo na to, aby vám byly vráceny peníze, které jste někomu půjčili, se může promlčet a dlužník pak nemusí svůj dluh splatit. Právo (nárok) promlčením nezaniká, avšak zásadně se oslabuje, neboť se snižuje pravděpodobnost úspěšného dovolání se jeho (soudní) ochrany, a tedy realizace (přiznání a vymožení) uplatňovaného nároku. Nárok z práva vyplývající se stává podmíněným.
Kde jsou ty peníze? Během manželství či partnerství vzájemné dluhy řešit nemusíte

Slevy v dopravě: Děti, studenti a důchodci budou už brzy jezdit výhodněji - 15. 8. 2018 0.00

[7 minut čtení] Od září musí dopravci poskytovat nové slevy. Dávat je budou i na těch nejvytíženějších trasách. Pro koho jsou? Jak slevu získáte? Projděte si detaily. Už o posledním prázdninovém víkendu budou moci senioři od 65 let a děti a studenti do 26 let využít nové slevy na vlaky či autobusy. Od 1. září začne platit státem nařízená sleva ve výši 75 procent ze základního jízdného.
Slevy v dopravě: Děti, studenti a důchodci budou už brzy jezdit výhodněji

Z bankovních obchodů se můžeme i poučit. Vybrali jsme ty nejzajímavější - 15. 8. 2018 0.00

[4 minuty čtení] Ať už jsou bankovní obchody úspěšné, či nikoli, mohou nám přinést poučení a inspiraci do budoucna. Podívejte se s námi na zajímavé, ale i poučné obchody z minulosti. Bankovní obchody bývají někdy úspěšné, někdy neúspěšné – v každém případě si ovšem je nutné z nich vzít poučení. To je důvod, proč vás chci nyní seznámit s několika zajímavými a také poučnými bankovními obchody.
Z bankovních obchodů se můžeme i poučit. Vybrali jsme ty nejzajímavější

Chcete kratší pracovní dobu s tím, že budete efektivnější? Ne vždy se to osvědčilo - 14. 8. 2018 0.00

[10 minut čtení] Kratší pracovní doba a zároveň větší efektivita práce jdou dohromady, ačkoli to může znít paradoxně. Na zavádění se ale musí chytře, jinak hrozí pravý opak. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) začala prosazovat zkrácení pracovního týdne ze současných 40 hodin na 37,5 hodiny týdně. Každý den byste tak pracovali o půl hodiny méně. Za stejné peníze samozřejmě.
Chcete kratší pracovní dobu s tím, že budete efektivnější? Ne vždy se to osvědčilo

Když vám už peníze nestačí: Jak dosáhnout zvýšení renty za mimopracovní úraz? - 14. 8. 2018 0.00

[7 minut čtení] Mzdy i ceny rostou, ale renty pro zdravotně poškozené, kteří k újmě došli mimo pracovní poměr a nebyli pojištěni, už vláda nevalorizuje. Co s tím? Nezbývá než žalovat na doplacení rozdílu v příjmu. V důsledku vážnějšího úrazu, který zanechá trvalé následky na zdraví, se často poškozenému sníží jeho příjem, ať ze závislé práce v zaměstnání, či ze samostatné-výdělečné podnikatelské činnosti. Někdy ztratí poškozený schopnost pracovat zcela, pokud je uznán plně invalidním (ve 3. stupni). Ať již je poškozenému přiznán invalidní důchod v jakémkoliv stupni a jakékoliv výše, ten nikdy nedosáhne úrovně původního příjmu.
Když vám už peníze nestačí: Jak dosáhnout zvýšení renty za mimopracovní úraz?