Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Včera, 0.00

Aktuální články:

Vyšší mzda nestačí. Nejméně exekucí mají tam, kde je nejvíce úplných rodin - Včera, 0.00

[5 minut čtení] Zjišťovali jsme, jaký je úspěšný recept na dluhovou imunitu. Nejméně se s nezvladatelnými dluhy potýkají lidé ze Zlínského kraje a na Vysočině. Základem je úplná rodina a své sehrává i víra. Každý desátý Čech starší 15 let je v exekuci. Ukazují to data Exekutorské komory ČR za rok 2017. Z celorepublikového průměru ale výrazně vybočují čtyři kraje, což dobře ukazuje projekt Mapa exekucí od neziskové společnosti Otevřená společnost.
Vyšší mzda nestačí. Nejméně exekucí mají tam, kde je nejvíce úplných rodin

Bylo dítě při nehodě v nevyhovující autosedačce? Pojišťovna vám sníží odškodnění - Včera, 0.00

[4 minuty čtení] Dávejte si pozor, v jaké autosedačce převážíte dítě. Přestože havárii nezaviníte, pojišťovna se bude bránit, že kdyby dítě sedělo ve správné sedačce, zranění bude menší. A máte problém. Pokud jste se na vzniku škody podíleli vy sami coby poškození, snižuje se tím míra odpovědnosti toho, kdo škodu zavinil. Jak postupovat v citlivé záležitosti, kdy havárii zavinil protijedoucí řidič, ale vy jste jako rodiče k zdravotnímu poškození dítěte přispěli jeho posazením do nevyhovující autosedačky? Může pojišťovna snížit odškodnění, a pokud ano, o kolik?
Bylo dítě při nehodě v nevyhovující autosedačce? Pojišťovna vám sníží odškodnění

Jak na vyplnění daňového přiznání, když jste byli zaměstnancem i OSVČ? (Návod) - Předevčírem, 0.00

[6 minut čtení] Měli jste v loňském roce klasické zaměstnání, ale ještě jste si něco přivydělali jako živnostník? Máme pro vás návod krok za krokem, jak vyplnit daňové přiznání. Pomalu ale jistě se blíží lhůta pro podání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Za některé to udělá zaměstnavatel, jak jsme si ukázali v článku Chcete aby za vás zaměstnavatel vyřešil daně? Toto mu do půlky února musíte donést. Pokud ale nespadáte do kategorie, která může využít této možnosti, zůstává vyplnění daňového přiznání jen a jen na vás. Připravili jsme si proto několik příkladů, kde si ukážeme, jak daňové přiznání vyplnit krok za krokem.
Jak na vyplnění daňového přiznání, když jste byli zaměstnancem i OSVČ? (Návod)

Jak na vyplnění daňového přiznání, když jste byli zaměstnancem i OSVČ? (Návod) - Předevčírem, 0.00

[6 minut čtení] Měli jste v loňském roce klasické zaměstnání, ale ještě jste si něco přivydělali jako živnostník? Přinášíme návod krok za krokem, jak vyplnit daňové přiznání. Pomalu ale jistě se blíží lhůta pro podání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Za některé to udělá zaměstnavatel, jak jsme si ukázali v článku Chcete aby za vás zaměstnavatel vyřešil daně? Toto mu do půlky února musíte donést. Pokud ale nespadáte do kategorie, která může využít této možnosti, zůstává vyplnění daňového přiznání jen a jen na vás. Připravili jsme si proto několik příkladů, kde si ukážeme, jak daňové přiznání vyplnit krok za krokem.
Jak na vyplnění daňového přiznání, když jste byli zaměstnancem i OSVČ? (Návod)

Názor: Proč je zakázáno vzájemné zaměstnávání manželů? - Předevčírem, 0.00

[6 minut čtení] Co když by rodině taková forma „podnikání“ vyhovovala? Nejde o zbytečný zákaz, který přináší jen komplikace? A nepřehánějí to právníci s lobbingem? Pracovně-právní vztah nemůže být mezi manžely. Proč tomu tak je? Je tento zákaz nutný? Neztěžuje svobodné nakládání s vlastním majetkem a rozhodování o sociálních a ekonomických otázkách?
Názor: Proč je zakázáno vzájemné zaměstnávání manželů?

Chystá se nový „bič“ na nepoctivé směnárny. Zhatit jej ale mohou banky - 21. 2. 2018 0.00

[7 minut čtení] Dvě hodiny času na vrácení peněz mají dostat klienti směnáren. Počítá s tím návrh novely, kterou předkládají poslanci za Starosty a nezávislé. Banky se bojí komplikací. Zákazníci směnáren mají dostat novou obranu proti pro ně nevýhodným obchodům. Počítá s tím návrh změny zákona o směnárenské činnosti, kterou k projednání do sněmovny posílají poslanci zvolení za hnutí Starostů a nezávislých. Klienti směnáren mají podle navržené změny nově dostat čas na odstoupení od obchodu.
Chystá se nový „bič“ na nepoctivé směnárny. Zhatit jej ale mohou banky

Mít více pojištění najednou se vám může vyplatit. Naučíme vás to - 21. 2. 2018 0.00

[9 minut čtení] Někteří si myslí, že mají vše pojištěno jen jednou, ale často je tomu naopak. Někdo má pojištění k platebním kartám, jiný je pojištěn skupinově u zaměstnavatele, další si pojistí chtěná rizika v balíčku pojištění. Tím získáváte tvz. množné pojištění. A má smysl jej uzavřít cíleně. Množné pojištění definuje Nový občanský zákoník (NOZ) v § 2816 jako Je-li týž pojistný zájem pojištěn proti témuž pojistnému nebezpečí a pro tutéž dobu u několika pojistitelů, vzniká množné pojištění. Pojistitel berme jako synonymum pro pojišťovnu.
Mít více pojištění najednou se vám může vyplatit. Naučíme vás to

Jezdíte rádi na hory? Jestli jste moc vysoko, cestovní pojištění vám neplatí - 20. 2. 2018 0.00

[7 minut čtení] Podmínky pojišťoven se často liší. Zatímco jedna vám uhradí náklady na horskou službu i pátrání, ať se zraníte kdekoli, jiná bude řešit, jestli jste zranění, jestli se nacházíte v nízké výšce nad mořem apod. Vypravíte se za zimními sporty do zahraničí a jako správný zodpovědný člověk si sjednáte cestovní pojištění. Při sjíždění svahu se ale bohužel něco přihodí a vy se zraníte. Musí pro vás dojet horská služba a odvézt vás do nemocnice.
Jezdíte rádi na hory? Jestli jste moc vysoko, cestovní pojištění vám neplatí

V zákoníku práce jednoduchá řešení sporů nenajdete. Vysvětlily je až soudy - 20. 2. 2018 0.00

[8 minut čtení] Máte v práci problém? Není jasné řešení? Nedejte na názor protistrany – zaměstnavatele a jeho právníků. Nespoléhejte, co jedna paní povídala. Zákon mohou závazně vyložit jen soudy. Poučte se ze sporů jiných, které soudy rozřešily. Přinášíme sedmý přehled odpovědí za rok 2017 na sporné otázky mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.
V zákoníku práce jednoduchá řešení sporů nenajdete. Vysvětlily je až soudy

Vyšší daně z pronájmu, akcií i bitcoinu. Chystaná změna ušetří jen běžným střádalům - 19. 2. 2018 0.00

[4 minuty čtení] Ministerstvo financí chce od roku 2019 vybírat vyšší daně z příjmů z pronájmu či kapitálu. Výjimku dostanou jen příjmy daněné srážkovou daní. Ty se uplatňují třeba na spořicích účtech nebo na spoření na důchod. Od roku 2019 mohou státu odvádět více peněz na daních ze zisků lidé, kteří pronajímají byt nebo třeba obchodují s akciemi či virtuálními měnami. Naopak navržená změna daňových zákonů z dílny ministerstva financí nepočítá se zvýšením daně třeba u spořicích účtů, stavebního spoření nebo výnosů ze spoření na důchod.
Vyšší daně z pronájmu, akcií i bitcoinu. Chystaná změna ušetří jen běžným střádalům