Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Nová životní pojišťovna YOUPLUS přebírá Basler. Chce mladé klienty a rodiny - Dnes, 0.00

[6 minut čtení] V květnu 2019 začne v České republice působit nová životní pojišťovna. Cílit bude na mladé rodiny do 45 let a nabízet bude životní pojištění a také investiční životní pojištění. Odkud se pojišťovna vzala a jaké má plány? Na český trh brzy vstoupí nová životní pojišťovna. Cílit bude hlavně na mladé a aktivní klienty a nabízet chce zejména krytí proti vážným rizikům. Podívejme se tedy, odkud se pojišťovna vzala a co na náš trh přináší.
Nová životní pojišťovna YOUPLUS přebírá Basler. Chce mladé klienty a rodiny

O dědictví se hádají pozůstalí, ale někdy se musíte soudit i se státem - Dnes, 0.00

[6 minut čtení] Jak se řeší spory o dědictví? Co když ostatní dědici popírají váš nárok na majetek? Co když je vaše dědické právo tzv. slabé? Kdo koho a proč pak musí žalovat? Soud prvního stupně, který vyřizoval dědictví, uložil panu Janu S. ve svém rozhodnutí, aby do dvou měsíců od právní moci tohoto usnesení podal žalobu proti České republice – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (na určení), že je dědicem po zůstavitelce Marii R., a aby současně o podání žaloby vyrozuměl notářku – soudní komisařku JUDr. Zuzanu V., která vede řízení o pozůstalosti. Současně ho informoval, že pokud žalobu včas nepodá nebo ve sporu neuspěje, bude platit, že dědický spor byl vyřešen v jeho neprospěch, jinak řečeno, že dědit nebude a bude dědit stát.
O dědictví se hádají pozůstalí, ale někdy se musíte soudit i se státem

Tahanice kolem rodičovské: vláda si „vyjídá“ hozenou zpátečku - Včera, 0.00

[5 minut čtení] Vláda si spočítala, že všechny své sliby nezaplatí. Rodičovský příspěvek se tak zvýší jen někomu, což ostatní, kteří měli mít také nárok, nesou nelibě. Lidé vládě vyčítají, že vláda upřednostnila důchodce, kteří si přilepší o 900 Kč. Vláda posvětila i zavedení zálohovaného výživného. Vládní koalice tentokrát projednávala zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku a zavádění zálohovaného výživného. Výsledná dohoda potěšila penzisty, ale zklamala řadu rodičů s malými dětmi. Ti to teď dávají politikům na sociálních sítích „sežrat“.
Tahanice kolem rodičovské: vláda si „vyjídá“ hozenou zpátečku

Zda dostanete odstupné, nerozhoduje, co máte ve výpovědi nebo dohodě - Včera, 0.00

[8 minut čtení] I když nemáte ve výpovědi nebo dohodě o skončení pracovního poměru o odstupném ani slovo, můžete na něj mít nárok. Naopak, když ho máte sjednané, nic dostat nemusíte, jestliže se důvod jen předstírá. Odstupné je asi tou nejpříjemnější stránkou rozvázání pracovního poměru, když dostanete výpověď, popř. uzavřete dohodu o skončení pracovního poměru, ze zákonem stanovených důvodů.
Zda dostanete odstupné, nerozhoduje, co máte ve výpovědi nebo dohodě

Jaké chyby bude finanční úřad hledat ve vašem přiznání? - Předevčírem, 0.00

[4 minuty čtení] Řada finančních přiznání má každoročně nějakou chybu, a tak jsou jejich vyplňovatelé vyzýváni na opravu. Finanční úřady už dávno evidují seznam nejčastějších chyb, na které se zaměřují. Ověřte si, že vaše přiznání je nemá. Vyplnit daňové přiznání často nebývá nic jednoduchého. Někomu to může zabrat i hodiny času, jiný to vzdá a raději si najme daňového poradce.
Jaké chyby bude finanční úřad hledat ve vašem přiznání?

Změna exekutora není zadarmo. Může ji chtít i věřitel. Kdo ji ale zaplatí? - Předevčírem, 0.00

[4 minuty čtení] V případě změny soudního exekutora je třeba odlišit náklady exekuce původního exekutora, které soudnímu exekutorovi vznikají bez ohledu na změnu exekutora, a zvláštní náklady, které vznikají v souvislosti se změnou exekutora. Ke změně soudního exekutora, který je pověřen vedením exekuce (např. vymáháním pohledávky) může dojít ve dvou případech. Jednak dle § 44b EŘ na návrh věřitele se souhlasem exekutora, který exekuci vede, a exekutora, kterého oprávněný v návrhu označí. A jednak dle § 15 odst. 5 EŘ v případě, že výkon exekutorského úřadu exekutora, který exekuci provádí, zanikl (třeba proto, že ministrem spravedlnosti bude odvolán z funkce). V takové situaci zákon předpokládá, že nově jmenovaný exekutor převezme spisy exekutorského úřadu a provádí dále exekuční i další činnost.
Změna exekutora není zadarmo. Může ji chtít i věřitel. Kdo ji ale zaplatí?

Banky účtují poplatek za předčasné splacení špatně. Přiznat to ale nechtějí - 19. 3. 2019 0.00

[5 minut čtení] Stanovisko ČNB o obsahu poplatku za předčasnou splátku hypotéky zamotalo bankám hlavu. I když většina z nich možná bude muset poplatek změnit, přiznat to nechtějí. Jak už jsme vás informovali v článku Co přesně vám banka může naúčtovat za předčasnou splátku hypotéky?, vydala Česká národní banka (ČNB) stanovisko s upřesněním, co patří a nepatří do poplatku za předčasnou splátku spotřebitelského úvěru na bydlení. Ačkoli ho zveřejnila 7. března, banky jej podle vlastních odpovědí dosud analyzují a nechtějí nic říci k tomu, zda budou muset měnit konstrukci daného poplatku.
Banky účtují poplatek za předčasné splacení špatně. Přiznat to ale nechtějí

Kdy musíte být před výpovědí varováni? Co když vás nevarují nebo varování spletou? - 19. 3. 2019 0.00

[10 minut čtení] Před uplatněním dvou výpovědních důvodů musíte dostat vytýkací dopis. Bez takového upozornění je výpověď neplatná. Ty důvody se v praxi pletou, zaměňují, a když váš zaměstnavatel špatně varuje, můžete toho využít. Těmi dvěma výpovědními důvody, které nemůže zaměstnavatel uplatnit z čista jasna, jako jiné, jsou vaše neuspokojivé pracovní výsledky, tedy to, že špatně pracujete, a opakované, soustavné porušování pracovní kázně méně závažným způsobem. Tedy to, že v přiměřené časové souvislosti opakujete drobné prohřešky proti pracovním předpisům.
Kdy musíte být před výpovědí varováni? Co když vás nevarují nebo varování spletou?

Perličky v pojištění zvířat: podvodníci se najdou i mezi chovateli papoušků - 18. 3. 2019 0.00

[7 minut čtení] Někdo pojistí sebe a svou rodinu, jiný chce pojistit i zvíře. Z toho ale často vznikají veselé historky, například o tom, jak chtěl někdo pojistit býčí spermobanku nebo chov šelem. A kapitolou samo o sobě jsou pojistné podvody, které se ani tomuto segmentu nevyhýbají. Čas od času zveřejňujeme na Měšci článek s nejrůznějšími perličkami z oblasti bankovnictví a pojišťovnictví. V dnešním článku se zaměříme na pojištění zvířat a různé kuriozity, se kterými se v pojišťovně pracovníci setkali.
Perličky v pojištění zvířat: podvodníci se najdou i mezi chovateli papoušků

Dlužíš svým dětem výživné? Tak přijdeš o řidičák - 18. 3. 2019 0.00

[6 minut čtení] Když dáte dlužníkovi alimentů pro děti zabavit řidičák, peníze to nevymůže. Ale třeba ho to donutí zaplatit. A jak se naopak bránit, když výživné dlužíte, ale jste profesionální řidič, nebo dojíždíte do práce ze samoty? Poradíme oběma stranám. Pozastavení řidičského oprávnění nemá žádnou přímou souvislost s neplacením alimentů, ale může v praxi výrazně přispět k úspěšnému vymožení pohledávky dlužného výživného pro dítě.
Dlužíš svým dětem výživné? Tak přijdeš o řidičák