Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Nový startup chce refinancovat hypotéky a garantovat nejvýhodnější úrokovou sazbu - Dnes, 0.00

[6 minut čtení] Sjednání hypotéky doma od stolu bez nutnosti návštěvy pobočky už možná brzy nebude jen sci-fi. Startupy a nové projekty táhnou vývoj kupředu a ti odvážní už dělají první krůčky. Na český trh vstoupil nový fintech startup Refinanso. Jeho hlavní činností bude nabídka refinancování hypoték, přičemž zaměřit se chce na plnou digitalizaci celého procesu a přenesení sjednání hypotéky čistě do online prostředí. Službu navíc poskytuje bezplatně.
Nový startup chce refinancovat hypotéky a garantovat nejvýhodnější úrokovou sazbu

Limit pro trestní stíhání za krádež z 5000 na 10 000 Kč. Kdo tím co získá? - Dnes, 0.00

[5 minut čtení] Zvýšení hranice pro trestní stíhání za krádež má odlehčit soudům, více práce ale budou mít přestupkové komise městských a obecních úřadů. Kdo tím tedy získá? Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou, tedy ten, kdo ukradne věc v hodnotě 5000 Kč a vyšší, se dopustí trestného činu krádeže. Za ten mu hrozí mimo jiné trest odnětí svobody až na 2 roky.
Limit pro trestní stíhání za krádež z 5000 na 10 000 Kč. Kdo tím co získá?

Zelené investice. Investujete pro dobrý pocit a trošku pro peníze - Včera, 0.00

[4 minuty čtení] Chcete rozumně investovat své peníze, vydělat si, a ještě mít dobrý pocit, že přispíváte na dobrou věc? Třeba na ochranu přírody? Některé z finančních společností na českém trhu začínají nabízet etické investice. Zelené nebo také etické fondy jsou poměrně mladým a nekonvenčním druhem investování, které zjednodušeně řečeno nezohledňuje pouze zisk, ale také morální principy. Máte za to, že etika se s tvrdým byznysem vylučuje? Z výsledků studie Deutsche Bank, která analyzovala investiční data z let 1991 až 2004, vyplývá, že tomu tak není. Může se zdát, že investoři zohledňující při výběru společností, do kterých vkládají své finance, ekologii nebo sociální přínos, se vzdávají řady příležitostí vydělat nebo že firmy dbající na ekologický rozměr svého podnikání nejsou tak výdělečné jako ty, které ochrana životního nezajímá.
Zelené investice. Investujete pro dobrý pocit a trošku pro peníze

Pes pokouše psa. Máte nárok na odškodnění za to, že trpíte se svým miláčkem? - Včera, 0.00

[6 minut čtení] Majitel pokousaného psa požadoval po majitelce útočícího psa nejen náklady na veterinární ošetření, ale i skoro čtvrt milionu ušlého zisku a půl milionu za své vlastní morální utrpení. Co k tomu řekly soudy na pozadí občanského zákoníku? Pes pokousal psa. To se stává, zvláště když si majitelé své miláčky dostatečně nehlídají. Někdy pak mezi lidmi, jejich páníčky, dojde k hádce, někdy i k souboji. Málokdy však asi k soudu, natož o náhradu za morální újmu. Jeden takový případ, kdy k němu však došlo, si přiblížíme.
Pes pokouše psa. Máte nárok na odškodnění za to, že trpíte se svým miláčkem?

Co bude s vaším sirotčím důchodem, když jste ukončili studium? - Předevčírem, 0.00

[6 minut čtení] Pokud pobíráte sirotčí důchod, velmi záleží na tom, jakým způsobem jste studium ukončili a kam vedou vaše další kroky. Vliv na výplatu má někdy i to, jestli si přivyděláváte. Projděte si jednotlivé příklady. Pokud vám Česká správa sociálního zabezpečení posílá sirotčí důchod, může se v závislosti na tom, jak studujete či kdy jste studium ukončili, výplata měnit.
Co bude s vaším sirotčím důchodem, když jste ukončili studium?

Jáchymovské stříbro objevil německý horník Öser - Předevčírem, 0.00

[5 minut čtení] Česko-saské Krušnohoří má velmi rozsáhlou a pestrou historii těžby stříbra a ražby drahých mincí, díky které bylo letos zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Hornický region Erzgebirge v Krušnohoří byl 6. července 2019 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom výbor UNESCO na svém zasedání v ázerbájdžánském hlavním městě Baku. O zápis na seznam světového kulturního dědictví společně požádalo Německo a Česká republika. Oblast se staletou historií těžařství tvoří celkem 22 dílčích území, z nichž se 17 nachází na německém území, konkrétně v Sasku, a zbylých pět leží v České republice.
Jáchymovské stříbro objevil německý horník Öser

Na soukromí zapomeňte, Google a Facebook si vás najdou - 16. 7. 2019 0.00

[6 minut čtení] Stále si myslíte, že internet je anonymní prostředí, kde se snadno schováte? Nenechte se napálit, je to místo, kde se čile obchoduje s vaším soukromím. Všechno, co na internetu děláte, zanechává virtuální stopu na základě které jste jako jedinci dohledatelní. A nejde jen o to, že si na svůj profil na sociálních sítích přidáváte fotografie a statusy či komentujete příspěvky ostatních, nebo vyhledáváte informace přes Google. Stačí, když si v internetovém e-shopu jednou prohlížíte perské koberce. Krátce na to na internetu vidíte jednu reklamu na orientální koberce za druhou.
Na soukromí zapomeňte, Google a Facebook si vás najdou

Mobilní telefon nebo elektrokolo téměř za půlku? Češi objevují nákupy na Gearbestu - 16. 7. 2019 0.00

[5 minut čtení] Nabídka čínských obchodů, které mohou čeští online zákazníci využít, je pestrá. Vedle nejoblíbenějšího AliExpressu si své místo nachází také Gearbest, který nabízí celou řadu výhod. Jak postupovat při nákupu a na co si dát pozor? Čekat několik týdnů na objednané zboží českému zákazníkovi evidentně nedělá problém. Cena je vždy rozhodující. Možnost levného nákupu z Číny nabízí také e-shop Gearbest, kterému začínají lidé přicházet na chuť. I když skutečně jen pomalu.
Mobilní telefon nebo elektrokolo téměř za půlku? Češi objevují nákupy na Gearbestu

Cestujete do zahraničí se psem? Pozor, ať máte v pořádku „papíry“ - 15. 7. 2019 0.00

[5 minut čtení] Cestování se zvířetem na dovolenou mimo ČR může být komplikované. Záleží na tom, kolik zvířat s vámi jede, jestli mají potřebné papíry a nutná očkování. Na co tedy nezapomenout, aby s vámi zvíře mohlo odjet? Řada lidí dnes cestuje do zahraničí i s domácími mazlíčky. Někteří třeba proto, že nesehnali pro zvíře hlídání, a jiní zase z důvodu, že jednoduše chtějí na dovolenou i se svým psem. Legislativa samozřejmě umožňuje, abyste se zvířetem vycestovali za hranice České republiky, ale musíte splnit řadu podmínek. A pokud jste situaci nezačali řešit včas, už to letos v létě možná nestihnete.
Cestujete do zahraničí se psem? Pozor, ať máte v pořádku „papíry“

Jak platit na dovolené, bezpečně a levně? - 15. 7. 2019 0.00

[6 minut čtení] Čas dovolených je v plném proudu. Než na ní odjedete vy, přečtěte si tipy, jak platit v zahraničí bezpečně a tak, aby vás to stálo co nejméně. Sezóna dovolených se rozjela. Shrneme si proto na co z hlediska placení v cizině pamatovat, aby měla co nejhladší průběh.
Jak platit na dovolené, bezpečně a levně?