Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Víkend na Islandu. Na kolik vás vyjde, když chcete cestovat levně? - Dnes, 0.00

Když objevíte letenku za dobrou cenu a ještě v dobrém termínu, tak můžete místo chaty u Sázavy navštívit třeba Island. Pokud víte, na čem ušetřit, nemusí jít o drahý výlet. Tak jako ve většině jiných případů i tento výlet začal levnou letenkou. Tedy ne, že by byla nějak extrémně levná. Doba letenek za euro je asi už opravdu pryč. Ale byla za dobrou cenu (cca 2500 Kč) a hlavně v ideálním termínu. Z Katowic do Keflaviku létá Wizz Air běžně, ale vždy to vyžaduje nějakou tu dovolenou. To je věc, se kterou jsme s kamarády na štíru. Tentokrát se ale mimořádně objevil jeden let v pátek večer s možností návratu v neděli večer.
Víkend na Islandu. Na kolik vás vyjde, když chcete cestovat levně?

Většina bank počet disponentů neomezuje. Dvě vám ale nepovolí ani jednoho - Dnes, 0.00

Založit si běžný účet už je dnes otázka i jen několika minut. Co když ale potřebujete, aby měl k účtu přístup i někdo jiný? Případně více než jeden člověk? Některé banky tuto možnost vůbec nenabízí. Máte svůj běžný účet, ale nastane situace, kdy potřebujete, aby k němu měl přístup i někdo další. Například chcete, aby měl k účtu přístup váš manžel či partner, nebo vaše dítě, které odjíždí pryč a zatím vlastní účet nemá.
Většina bank počet disponentů neomezuje. Dvě vám ale nepovolí ani jednoho

Bakalářská a diplomová práce na klíč. Na kolik vás vyjde a jak moc je (ne)legální? - Včera, 0.00

Nechce se vám psát bakalářská či diplomová práce? Existují společnosti, co to udělají za vás. Není to levné, není to správné a při odhalení vás škola nejspíše vyhodí. Trh to však žádá a kde je poptávka, je i nabídka. Studujete na vysoké škole a je to čím dál náročnější. Nestíháte vše tak, jak byste si přáli, a na přátele a zábavu zbývá času ještě méně. Už aby bylo vše za vámi. Představa, že k tomu všemu máte psát ještě závěrečnou práci, ať už bakalářskou, či diplomovou, se zdá neúnosná.
Bakalářská a diplomová práce na klíč. Na kolik vás vyjde a jak moc je (ne)legální?

Od kdy máte nárok na zvýšenou náhradu mzdy a nemocenské dávky ? - Včera, 0.00

Máte nárok na vyšší náhradu příjmu či nemocenské a jiné dávky z důvodu těhotenství, mateřství nebo péče o blízkou osobu i když je začnete pobírat už v roce 2017, anebo jen v případě, že je získáte až v roce 2018? Odpovídáme na časté dotazy. Pokud se informuje o valorizaci nemocenských dávek (pro rok 2018 o tom psali v článku Nemocní dostanou v roce 2018 víc peněz. Hlavně dlouhodobí marodi a v článku Nemocenské dávky v roce 2018 stoupnou, zyšují se redukční hranice), často padá dotaz, na koho se valorizace vztahuje, zda až na ty, kterým vznikl nárok na dávky ode dne účinnosti valorizace (tj. 1. 1. 2018), anebo i na ty, kterým vznikl nárok – a pobírají je – už před provedením valorizace. Zda je valorizace automatická nebo je oni nutno žádat, pokud se týká i započatých pracovních neschopností nebo jiných sociálních událostí, které jsou titulem pro nárok na dávku.
Od kdy máte nárok na zvýšenou náhradu mzdy a nemocenské dávky ?

Novinky z Fio banky: další investice a kreditky bez poplatků - Předevčírem, 0.00

Fio banka představila další plány. Její klienti brzy dostanou k dispozici kreditní karty bez základních poplatků a investice do podílových listů. Co dalšího se ještě chystá? Fio banka, která je z hlediska počtu klientů pátou největší bankou (a největší nízkonákladovou), představila další chystané novinky. Některé z nich budou moci klienti vyzkoušet asi ještě letos, další přijdou v průběhu příštího roku. Z hlediska produktů chce banka nabídnout nejdříve kreditní karty a novou formu investic. Příští rok na řadu přijde nové mobilní bankovnictví a služba Android Pay.
Novinky z Fio banky: další investice a kreditky bez poplatků

Soudy už nebudou pozdní platby soudních poplatků promíjet. Co znamená zaplatit včas? - Předevčírem, 0.00

Od 30. 9. 2017 vám soudy poskytují pro zaplacení soudního poplatku delší lhůtu, na druhou stranu už nebudou tolerovat pozdní, dodatečné placení. Můžete tak přijít o své právo nebo prohrát spor a řízení bez milosti zastaví. Co znamená zaplatit včas? Asi každý ví, že soudit se něco stojí, je třeba platit právníkům, kteří vám pomáhají (psali jsme o tom v článku Jak stanovit odměnu pro právníka, abyste neplatili zbytečně víc? a v článku Kolik zaplatíte protistraně, když prohrajete soudní spor?), ale také soudům, které spor posuzují (psali jsme o tom např. v článku Zadarmo už ani nepohrozíte dlužníkovi soudem).
Soudy už nebudou pozdní platby soudních poplatků promíjet. Co znamená zaplatit včas?

Jakub Petřina, Air Bank: TOP3 garanci jsme zrušili, protože už pro klienty nebyla výhodná - 21. 11. 2017 0.00

Poradí si už dnešní bankovní klienti se vším přes internet, nebo pro ně zůstává důležitý osobní kontakt na pobočce? Využívají bezkontaktní výběry, nebo se bojí u bankomatů „pípnout“? To a více v rozhovoru s ředitelem marketingu Air Bank. Air Bank letos na podzim slaví šest let na trhu. S Jakubem Petřinou jsme si povídali o tom, co se za tu dobu povedlo a jací jsou její klienti.
Jakub Petřina, Air Bank: TOP3 garanci jsme zrušili, protože už pro klienty nebyla výhodná

Bavil zákazníky zaměstnavatele lyžováním, ale odškodnění za úraz nedostal - 21. 11. 2017 0.00

Máte nárok na odškodnění úrazu, který se nestal ani při práci, ani team-buildingu, ale na pracovní cestě, kde jste sportovali sice dobrovolně, ale proto, abyste se věnovali zákazníkům zaměstnavatele? Zaměstnanec, který pracoval pro zaměstnavatele jako obchodně-technický poradce, se sjednanou možností vysílání na pracovní cesty, se zúčastnil společně s dalším spoluzaměstnancem zimní akce – čtyřdenního zájezdu do lyžařského střediska v Itálii. Tento zájezd organizoval zaměstnavatel a účelem bylo odměnit významné zákazníky zaměstnavatele za výsledky dosavadní obchodní spolupráce a upevnit s nimi (prostřednictvím zde přítomných zaměstnanců) vzájemné vztahy. Hlavní náplní této akce bylo lyžování. Úkolem zaměstnance zde bylo věnovat se zákazníkům a postarat se o ně tak, aby byli spokojeni.
Bavil zákazníky zaměstnavatele lyžováním, ale odškodnění za úraz nedostal

Kdo a kdy po vás dědí, když nenapíšete závěť? - 20. 11. 2017 0.00

Když závěť napíšete, je dědictví jasné. I tak ale nesmíte opomenout vaše potomky. Když ale žádnou závěť nenapíšete, dědí se podle zákona a podle dědických tříd. Každý má podle nového občanského zákoníku právo za svého života sepsat závěť, ve které se rozhodne, komu odkáže svůj majetek. O tom, jak závěť sepsat, jsme již psali v článku Jak sepsat závěť? Notářská komora ČR ale v současné době zveřejnila několik informací týkající se závěti, které dle jejích zkušeností lidé neví, nebo je často opomíjejí.
Kdo a kdy po vás dědí, když nenapíšete závěť?

Zlaté časy života v socialismu? Zavzpomínejte s námi na realitu i vtipy - 20. 11. 2017 0.00

Byly to doby, kde se vtipy kritizující ekonomiku a hospodářství staly středem lidové slovesnosti. Do dnešní doby se nám tak zachovalo nejedno žertovné povídání, které tehdejší dobu výstižně popisuje. Nezájem o věci veřejné, klesající schopnost socialistického zřízení zajistit zboží a služby základní potřeby, neschopnost plnit sliby, perspektivy stagnující životní úrovně a kvality života – to vše se odráželo v lidové slovesnosti. Nejeden humorně pojatý popis socialistického realismu vypráví o tom, jak to v socialistické ekonomika skřípalo.
Zlaté časy života v socialismu? Zavzpomínejte s námi na realitu i vtipy