Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

George startuje naostro. Spořitelna spouští nové bankovnictví pro 1,5 milionu lidí - Dnes, 0.00

[7 minut čtení] Po více jak patnácti letech končí Česká spořitelna se Servisem 24. Za něj přichází George, který zástupci spořitelny uvádějí jako příchod bankovnictví budoucnosti. Zjistili jsme, co umí. Revoluční změna i dohánění konkurence. Takové je nové internetové a mobilní bankovnictví George, které do ostrého provozu uvedla největší česká banka podle počtu klientů Česká spořitelna. Ta se pomocí něho bude snažit své klienty přesvědčit, že finance se lépe na dálku ovládají z mobilu, než přes klasické internetové bankovnictví na počítači. Přes mobil totiž banky mohou být v každodenním kontaktu s klientem na dálku, což jim dá větší šanci na prodej finančních produktů.
George startuje naostro. Spořitelna spouští nové bankovnictví pro 1,5 milionu lidí

KB Jízda. Banka spouští aplikaci pro spolujízdu, ale ne pro všechny - Dnes, 0.00

[3 minuty čtení] Není obvyklé, že by se banka vývojově pouštěla do oblastí, kterým se příliš nevěnuje. Komerční banka udělala opak a spustila aplikaci pro spolujízdu. Stávající spolujízdový BlaBlaCar tím získal konkurenci, ale moc se bát nemusí. Když hledáte spolujízdu z bodu A do bodu B, jednou z možností je sledovat všelijaká diskuzní fóra či speciální facebookové skupiny. Pokud však preferujete jasně daná pravidla a přehledné objednání spolujízdy, odpovědí je BlaBlaCar. Francouzská společnost, která je silným hráčem v oblasti spolujízdy v Evropě a zvláště v České republice.
KB Jízda. Banka spouští aplikaci pro spolujízdu, ale ne pro všechny

Pošta rozbila drahou kraslici a reklamaci zamítla. Adresátce pomohl až ČTÚ - Včera, 0.00

[4 minuty čtení] Pošta odmítla reklamaci hned z několika důvodů. Podle Českého telekomunikačního úřadu ale nepostupovala správně a musela platit náhradu za rozbitou kraslici i vracet poštovné. Jestliže doručovatel rozbije balíček a následně zamítne reklamaci, může se vyplatit stížnost u Českého telekomunikačního úřadu, který nad poštovním trhem dohlíží.
Pošta rozbila drahou kraslici a reklamaci zamítla. Adresátce pomohl až ČTÚ

Kdy vám dobu dovolené určuje zaměstnavatel a kdy rozhodujete o termínu jen vy? - Včera, 0.00

[5 minut čtení] Pokud vám zbyla loňská dovolená – nejenže vám nepropadne, naopak 1. 7. 2018 získáte právo určit si její nástup bez ohledu na zaměstnavatele. Podobně by měly postupovat ženy na mateřské, aby se nepřipravily o peníze. Dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Měl by sestavovat ve spolupráci s odbory nebo radou zaměstnanců, pokud u něj působí, rozvrh čerpání dovolené. Při určení rozvrhu čerpání dovolené zaměstnavatel samozřejmě přihlíží především ke svým vlastním provozním potřebám, ale má přihlížet i k vašim oprávněným zájmům, jako je třeba péče o děti. Měl by proto pokud možno vyhovět rodičům, kteří chtějí trávit s dětmi letní školní prázdniny.
Kdy vám dobu dovolené určuje zaměstnavatel a kdy rozhodujete o termínu jen vy?

Kolik je normální platit za pojištění? Pět let se sledovala skutečná útrata Čechů - Předevčírem, 0.00

[9 minut čtení] Víte, kolik můžete na svém pojištění ušetřit, kdybyste využili nejlevnější nabídku se stejnými parametry? Stačilo by čas od času porovnat ceny pojistného a nebát se změnit pojišťovnu. Pojišťovny vám totiž samy od sebe cenu pojistného snižovat nebudou. Známe podrobné parametry cen. Chcete se chránit proti nejrůznějším nenadálým vlivům, nehodám, úrazům apod., a tak si sjednáte nějaké pojištění. Cena vám přijde adekvátní a pojištění si platíte už například několik let. O průměrné ceně pojistného ale možná až takový přehled nemáte. Někdo z vašeho okolí třeba podobné pojištění má, a tak víte, kolik platí on. O kolik levnější pojištění ale může být, zjistíte jedině při pečlivém prověření všech společností na trhu, které jej poskytují.
Kolik je normální platit za pojištění? Pět let se sledovala skutečná útrata Čechů

Tajné sňatky či krvavá odplata. I takové jsou příběhy ze života bankéřů - Předevčírem, 0.00

[4 minuty čtení] Také bankéři jsou jenom lidé se všemi svými přednostmi i slabostmi. Zavedeme vás do soukromého života několika historických postav v naději, že vás jejich osudy pobaví, nebo dokonce poučí. První příběh rozhodně patří do „červené knihovny“. Láska se šťastným koncem se totiž občas může vyskytnout rovněž mezi bankéři. Příkladem může být vztah Filipiny Welserové a arcivévody Ferdinanda Tyrolského z rodu Habsburků.
Tajné sňatky či krvavá odplata. I takové jsou příběhy ze života bankéřů

Kdo vám umožní ovládat účty dalších bank z jednoho internetbankingu? - 22. 5. 2018 0.00

[8 minut čtení] Směrnice PSD II přinesla řadu nových možností. Banky otevírají svá API rozhraní a zpřístupňují aplikacím mnoho informací. Novinkou jsou ale i možnosti ovládat z internetového bankovnictví jedné banky účty u několika dalších. Co teď banky umí a co se chystá? Z nedávného průzkumu Banky CREDITAS vyplynulo, že 80 % Čechů nikdy neslyšelo o směrnici PSD 2. Pod nicneříkající zkratkou se skrývá anglický výraz Payment services Directive. My jsme si jej do českého jazyka přetvořili na Směrnici o platebních službách č. 2015/2366, kterou jsme prostřednictvím transpozice následně přijali jakožto nový Zákon o platebním styku 370/2017 Sb.
Kdo vám umožní ovládat účty dalších bank z jednoho internetbankingu?

Pracující vězni dostali přidáno. Co musejí zaplatit a co jim z výdělku zůstane? - 22. 5. 2018 0.00

[4 minuty čtení] Od dubna dostávají vězni za práci více peněz. Stát si také nově více cení práce vězňů-vysokoškoláků. Co z tohoto výdělku připadne jim, co jejich dětem? A co těm, které poškodili? Vězni dostali, pokud pracují, od 1. dubna 2018 přidáno. Dosud byli rozdělováni do tří skupin podle vykonávané práce a kvalifikace potřebné pro výkon takové práce. Pokud nepotřebovali odbornou kvalifikaci, brali 4500 Kč měsíčně, pokud bylo nutné vyučení v oboru nebo jiné odborné kvalifikace k výkonu práce, pak dostávali 6750 Kč, jestliže šlo o samostatný výkon zvláště náročných a specializovaných prací vyžadujících zpravidla vyšší než úplné střední vzdělání nebo vyšší než úplné střední odborné vzdělání, pak brali 9000 Kč měsíčně.
Pracující vězni dostali přidáno. Co musejí zaplatit a co jim z výdělku zůstane?

Přehledně: Proč ceny u pump výrazně rostou a kde se zastaví? - 21. 5. 2018 0.00

[5 minut čtení] Když byly ceny ropy naposledy na stejně vysoké úrovni, jako jsou dnes, litr benzinu byl za více jak 35 korun. Bude letošní léto pro řidiče stejně drahé? A zdražuje benzin i v Německu? Ceny u benzinových pump v posledních týdnech rychle rostou. Od poloviny března se jejich průměrná cena zvedla o zhruba 1,5 koruny za litr. Podle dat společnosti CCS se průměrná cena benzinu v polovině minulého týdne vyšplhala na 32,14 koruny za litr a u nafty to bylo 31,24 koruny za litr. Tankujeme tak nejdráže od srpna roku 2015. A ceny benzinu a nafty dál porostou, shodují se analytici. Server Měšec.cz vysvětluje, proč tomu tak je.
Přehledně: Proč ceny u pump výrazně rostou a kde se zastaví?

Plastové platební karty to mají spočítané. Před námi je doba digitální - 21. 5. 2018 0.00

[5 minut čtení] Doba se zrychluje a digitalizuje. Počítače nevymřou, ale mnoho lidí používá hlavně mobil. Má v něm „všechno“, nakupuje s ním a také s jeho pomocí platí. Hotovosti lze dát sbohem i ve firmách a ušetřený čas a peníze věnovat rozvoji byznysu. Jen ale pokud vám vaše plány nepokazí virus. A tím může být i člověk. Toto je PR sdělení.
Plastové platební karty to mají spočítané. Před námi je doba digitální