Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Předevčírem, 0.00

Aktuální články:

Co najdete na faktuře za elektřinu a plyn? Podrobně jsme ji rozebrali - Předevčírem, 0.00

[10 minut čtení] Faktura za elektřinu se možná tváří záhadně, ale nic těžkého v sobě neukrývá. Podívejte se, co vám s fakturou sděluje váš dodavatel. A poradíme, jak si vybrat vhodný tarif a jakým prodejcům elektřiny se vyhnout. Faktura za elektřinu může pro někoho působit složitě. Připravili jsme proto podrobný článek o tom, co na takové faktuře naleznete a jak jí vlastně porozumět.
Co najdete na faktuře za elektřinu a plyn? Podrobně jsme ji rozebrali

Komentář: Ekologické daně proti starým automobilům nedávají smysl - Předevčírem, 0.00

[3 minuty čtení] Dává smysl „eko“ poplatkem ztěžovat lidem přístup k ojetým autům a současně nepřímo podporovat neekologickou výrobu dalších nových aut na úkor využívání již vyrobených aut? Na první pohled rozlišujeme několik typů daní. Daně jako daň z příjmu, DPH, daň z převodu nemovitosti a podobně, které stát vybírá z každého našeho zisku. Dále daně takříkajíc ekologické jako ekodaň z převodu staršího automobilu nebo daň silniční, kterými nás stát „údajně“ nutí chovat se ekologičtěji ke svému prostředí. Proč jsem do uvozovek přidal slovo údajně? To pochopíme, pokud se na státem požadovanou ekologii podíváme, netradičně, skrze finance.
Komentář: Ekologické daně proti starým automobilům nedávají smysl

Kolik loni vydělal váš penzijní fond? Na inflaci nestačil ani jeden, většina je v minusu - 17. 1. 2019 0.00

[6 minut čtení] Loni padaly akcie a s růstem úrokových sazeb klesala i hodnota dluhopisů. Penzijní fondy tak mají za sebou kompletně nepovedený rok. Projděte si jejich výsledky. Rok 2018 byl špatný pro penzijní fondy, a tedy i pro zhruba 4,5 milionu lidí, kteří si v nich spoří. Nejenže žádný z fondů nepřekonal loni inflaci, drtivá většina skončila v minusu. Nad nulou skončily jen transformované fondy, u kterých je to zákonná podmínka, a dva účastnické povinně konzervativní fondy.
Kolik loni vydělal váš penzijní fond? Na inflaci nestačil ani jeden, většina je v minusu

Na příkaz šéfa utrácela firemní peníze pro své účely. Ukončila s ním vztah, tak jí to dal uhradit - 17. 1. 2019 0.00

[6 minut čtení] Dostáváte v práci protiprávní příkazy? Kdo pak odpovídá za průšvih, až se stane, přesněji za vzniklou škodu? Šéf, co špatné příkazy vydal, nebo vy sami, kteří jste je provedli? Pokud jste dostali pokyn, který není v souladu s právními předpisy, nejste povinni takový pokyn splnit. Jestliže ho ale přesto splníte a zaměstnavateli tím vznikne škoda, je třeba mít na zřeteli, že z hlediska posouzení vaší odpovědnosti za škodu ve smyslu § 250 ZP není samo o sobě významné, že vy nejste takovým pokynem vázáni.
Na příkaz šéfa utrácela firemní peníze pro své účely. Ukončila s ním vztah, tak jí to dal uhradit

Otestovali jsme NEO účet. Čtvrt roku od spuštění není polovina funkcí dostupná - 16. 1. 2019 0.00

[12 minut čtení] Banka jako platforma, kde si sjednáte pojištění, investujete do nadějných start-upů, nakoupíte zlato a mnoho dalšího? Zajímavá myšlenka. Projekt Expobank je ale zatím v plenkách a za původním plánem trochu pokulhává. Před nedávnem jsme vás ve článku Expobank jde do digitálního byznysu. Nakoupíte s ní bitcoiny a investice do start-upů informovali o tom, že Expobank spustila novou digitální platformu, prostřednictvím které chce nabízet služby jednotlivých partnerů.
Otestovali jsme NEO účet. Čtvrt roku od spuštění není polovina funkcí dostupná

Bankovnictví za socialismu: Vrcholem techniky byly diskety a magnetické pásky - 16. 1. 2019 0.00

[4 minuty čtení] Jak dlouho trval převod z banky do banky před rokem 1989? Jak se předávaly platební údaje z podniků do bank? S výpisy z účtů pravidelně vyjíždělo auto a vezlo je postupně do všech poboček bank a spořitelen. Exkurze do historie bankovnictví „před listopadem“. Mnohokrát jsem se setkal s tvrzením, že v socialistickém Československu (neboli před rokem 1989) byly všechny bezhotovostní úhrady zaúčtovány ve prospěch účtu příjemce v den jejich splatnosti, resp. v den jejich odepsání z účtu plátce.
Bankovnictví za socialismu: Vrcholem techniky byly diskety a magnetické pásky

Bankovnictví za komunismu: Vrcholem techniky byly diskety a magnetické pásky - 16. 1. 2019 0.00

[4 minuty čtení] Jak dlouho trval převod z banky do banky před rokem 1989? Jak se předávaly platební údaje z podniků do bank? S výpisy z účtů pravidelně vyjíždělo auto a vezlo je postupně do všech poboček bank a spořitelen. Exkurze do historie bankovnictví „před listopadem“. Mnohokrát jsem se setkal s tvrzením, že v socialistickém Československu (neboli před rokem 1989) byly všechny bezhotovostní úhrady zaúčtovány ve prospěch účtu příjemce v den jejich splatnosti, resp. v den jejich odepsání z účtu plátce.
Bankovnictví za komunismu: Vrcholem techniky byly diskety a magnetické pásky

Daň z nemovitých věcí 2019: Projděte si průvodce v otázkách a odpovědích - 15. 1. 2019 0.00

[6 minut čtení] Už v lednu je třeba odevzdat přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2019. Oficiální termín pro odevzdání přiznání je do 31. ledna 2019. Projděte si průvodce. Přiznání musí podat ti, kteří v roce 2018 nově nabyli do svého vlastnictví nějakou nemovitost – pozemek, zdanitelnou stavbu, jako třeba rodinný dům, nebo třeba byt či nebytovou jednotku.
Daň z nemovitých věcí 2019: Projděte si průvodce v otázkách a odpovědích

Kdy můžete šéfovi odmítnout pracovní cestu? - 15. 1. 2019 0.00

[8 minut čtení] Pracovní výjezd mimo obvod svého bydliště či pracoviště můžete odmítnout, například pokud máte malé děti nebo pečujete o zdravotně postižené. Ale co v ostatních případech? Co vše vám musí zaměstnavatel uznat jako omluvu? Zaměstnanci většinou jezdí na pracovní cesty rádi, protože si odpočinou od obvyklé pracovní činnosti a lidí, které vidí denně, a někam se podívají. A v neposlední řadě proto, že je s nimi spojena celá řada výhod jako nárok na cestovní náhrady, zejména stravné – tzv. diety, které zpravidla nejenže pokryjí zvýšené náklady na stravování, ale dá se na nich i přivydělat.
Kdy můžete šéfovi odmítnout pracovní cestu?

Přiznají vám vdovský důchod automaticky? A proč vám ho po roce zase seberou? - 14. 1. 2019 0.00

[6 minut čtení] Pozůstalostní důchody jsou předmětem mýtů. Že vám zůstane až do smrti nebo že můžete pobírat dva důchody. Není to ale pravda a lidé se pak diví, jak to, že na ně ČSSZ zapomněla nebo jim nevyplácí tolik, kolik si představovali. Úmrtí manžela či manželky je velmi těžkým obdobím nejen po psychické stránce. Pozůstalí potřebují čas, aby se se situací alespoň zčásti vyrovnali, pokud je to možné. Většinou pak pozůstalé manželce či manželovi vzniká nárok na tzv. vdovský nebo vdovecký důchod.
Přiznají vám vdovský důchod automaticky? A proč vám ho po roce zase seberou?