Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Předevčírem, 0.00

Aktuální články:

Karty míří na finanční úřady. Daně ale zatím nezaplatíte, stát nechce dávat procenta z obratu - Předevčírem, 0.00

[6 minut čtení] Už příští rok půjdou na finančních úřadech kartou zaplatit poplatky a dluhy. Samotné daně zatím nikoli. Dohadování státu s karetními společnostmi ale pokračuje. Od začátku roku 2019 půjde na finančních úřadech zaplatit správní poplatky a daňové dluhy platební kartou. Na samotné placení daně přes platební kartu se ale bude dál čekat. Stát se totiž stále nedohodl s bankami a karetními společnostmi na takovém modelu, který by poplatky neúčtoval jako určitou část z obratu.
Karty míří na finanční úřady. Daně ale zatím nezaplatíte, stát nechce dávat procenta z obratu

Kdy se vám (ne)vyplatí přepojišťovat pojistnou smlouvu? - Předevčírem, 0.00

[6 minut čtení] V některých situacích může být přepojišťování výhodou i pro vás. Jindy tím ale spíše trpíte. Jak poznat rozdíl a kdy se přepojišťění smlouvy vyhnout? Jaké jsou důvody, proč přepojišťovat. Jaké jsou možnosti při potřebě změnit smlouvu? Přepojišťováním se často myslí především ukončení předchozí pojistky (výpověď z vaší strany typicky nejméně 6 týdnů před výročím smlouvy) a založení nové pojistky navazující na předchozí. Ta nová pojistka může být u jiné, ale i stejné pojišťovny. Z nové pojistky pojišťovna poradci zaplatí získatelskou provizi a pak ročně následnou provizi. U životního pojištění často během 5 let zaplatí provizi za celou dobu trvání smlouvy a pak následná provize je často jen symbolická. U neživotního pojištění je následná každý rok stejná, někdy i získatelská je stejná jako následná.
Kdy se vám (ne)vyplatí přepojišťovat pojistnou smlouvu?

Fio banka 2019: platba přes Google Pay, okamžité platby i bezkontaktní výběry - 15. 11. 2018 0.00

[5 minut čtení] Fio banka si pro klienty připravila řadu novinek. Některé spustí ještě letos, jako například bezkontaktní výběry z bankomatu. Na jiné si budete muset počkat do nového roku, jako například na Google Pay. V plánu jsou ale i další novinky. V sobotu 17. listopadu oslaví Fio banka 25 let od vzniku společnosti. Přesně 17. listopadu 1993 byla totiž do obchodního rejstříku zapsána společnost Fio holding. Nejen ku příležitosti oslav tak banka chystá spoustu novinek.
Fio banka 2019: platba přes Google Pay, okamžité platby i bezkontaktní výběry

Kratší pracovní úvazek a minimální mzda. Jak se správně dopočítat? - 15. 11. 2018 0.00

[4 minuty čtení] Je jasné, že kratší pracovní doba znamená nižší výdělek. Musí ale kratší úvazek plnit také pravidla pro minimální mzdu? A jak se liší od zkrácené pracovní doby? Ještě jednou musíme připomenout, a opravdu to není žádné právnické slovíčkaření, ale dosti podstatná věc, že je rozdíl mezi tzv. kratší pracovní dobou, což je termín zákoníku práce pro kratší pracovní úvazky, a zkrácenou pracovní dobou. Vysvětlili jsme si to v souvislosti s pojednáním o kratších pracovních úvazcích v textu Chcete kratší pracovní dobu? Kdy vám zaměstnavatel musí vyhovět.
Kratší pracovní úvazek a minimální mzda. Jak se správně dopočítat?

Kam uložit peníze? Na inflaci stačí jen tři, a to ještě ne vždy - 14. 11. 2018 0.00

[3 minuty čtení] Máte volné peníze a hledáte pro ně bezpečný přístav? Nabízejí se termínované vklady v záložnách a bankách. Projděte si přehled těch momentálně „nejvýkonnějších“. Nejvýhodnější úroky na termínovaných vkladech nabízí NEY spořitelní družstvo. Mezi bankami hledejte nejvyšší úrok v Creditas, Equa bank, Expobank, Waldviertler Sparkasse, také u Wüstenrotu a u vyšších vkladů v J&T Bance. Ze záložen se mezi nejvýnosnější termínované vklady dostala ještě Artesa.
Kam uložit peníze? Na inflaci stačí jen tři, a to ještě ne vždy

Neodhlásila si trvalý pobyt v prodaném domě, zaplatí pokutu přes milion - 14. 11. 2018 0.00

[6 minut čtení] Smluvní pokuta 1000 Kč za každý den prodlení s neodhlášením trvalého pobytu byla nakonec shledána přiměřenou. Jak to vidíte vy? Seznamte se soudním případem, který vám může být varováním. Dvě osoby uzavřely kupní smlouvu, na jejímž základě byl prodán rodinný domek a pozemky za kupní cenu 3 390 000 Kč. Dohodli si ve smlouvě sankci ve výši 1000 Kč denně pro případ, že se prodávající včetně všech příslušníků domácnosti nejpozději do 60 dnů od obdržení kupní ceny neodhlásí z trvalého pobytu v rodinném domě. (Zde nachází autor článku první aspekt problematičnosti smlouvy, potažmo i dále popisovaného rozhodnutí – verdiktu NS ČR, protože, a to z popisovaného rozhodnutí není zcela zřejmé, pokud dalšími příslušníky domácnosti nebyly nezletilé děti, tak kupující odpovídala i za porušení závazku třetí osobou.) A žalovaná se skutečně po zinkasování kupní ceny neodhlási…
Neodhlásila si trvalý pobyt v prodaném domě, zaplatí pokutu přes milion

Přivyděláváte si k důchodu? Pozor na odvody na sociálním a zdravotním pojištění - 13. 11. 2018 0.00

[5 minut čtení] Přivýdělky v důchodu se mohou lišit podle toho, jestli jste odešli do předčasného, či řádného důchodu, případně jestli pobíráte tzv. předdůchod. Podívejte se, jaká pravidla v jednotlivých situacích platí. Odešli jste do řádného či předčasného starobního důchodu a nyní byste si rádi něco přivydělali. To samozřejmě můžete, ale výše možného přivýdělku, nebo typ smlouvy, který můžete uzavřít, se liší právě podle toho, do jakého typu starobního důchodu jste odešli. V dnešním článku si tak rozebereme, jaké jsou vaše možnosti v jednotlivých fázích a co musíte splnit či ohlásit a kam.
Přivyděláváte si k důchodu? Pozor na odvody na sociálním a zdravotním pojištění

Jaké diety dostanete v roce 2019 za zahraniční pracovní výjezd? - 13. 11. 2018 0.00

[7 minut čtení] Od 1. ledna 2019 dochází ke změnám v sazbách zahraničního stravného, které vyplácí zaměstnavatel, když vás vyšle pracovat mimo Českou republiku. Při cestách po Evropě si přilepšíte v Polsku a Nizozemsku. Zaměstnavatel je povinen kompenzovat zaměstnanci, kterého vyslal na pracovní cestu, zvýšené stravovací výdaje – vyplatit mu tzv. diety, tedy stravné. To platí i při cestách mimo území ČR.
Jaké diety dostanete v roce 2019 za zahraniční pracovní výjezd?

Je bitcoin bezpečnější investice než státní dluhopis? Pětina Evropanů souhlasí - 12. 11. 2018 0.00

[4 minuty čtení] Výzkumníci se ptali 15 tisíc lidí, co si myslí o virtuálních měnách. I když to bylo těsně po splasknutí cenové bubliny, bitcoin si udržel důvěru z předchozích let. Třetina Evropanů věří v budoucnost virtuálních měn, především bitcoinu. Zhruba každý desátý pak nějakou kryptoměnu vlastní. V Česku jsme na tom velmi podobně, od průměru nejsme příliš vzdálení. Praktické použití virtuálních měn vidí běžní lidé nejčastěji v mezinárodních převodech. Vyplývá to z velkého průzkumu společnosti ING ve třinácti evropských zemí a v Austrálii a USA. Celkově se ho zúčastnilo téměř 15 tisíc lidí a z Česka odpovídala zhruba tisícovka respondentů.
Je bitcoin bezpečnější investice než státní dluhopis? Pětina Evropanů souhlasí

První republika: Reformy ve prospěch zájmových skupin - 12. 11. 2018 0.00

[9 minut čtení] O lesku prvorepublikového hospodářství a síly tehdejších československých korun vyrvaných ze spárů poválečné inflace toho bylo napsáno mnoho. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, existují i vady na kráse. I když se o nich raději moc nepíše, my se o to v tomto článku pokusíme. Jaroslav Preiss, původně český ekonomický žurnalista, později kapitán československého průmyslu, spoluautor československého hospodářského zázraku, bývá v očích kritiků označován za žraloka od Prašné brány a představitele finančního kapitálu. Byl spolužákem Aloise Rašína, významného politika a proponenta výchozích hospodářských a měnových reforem formujícího se Československa. V době po vzniku Československa se z Jaroslava Preisse stal nejmocnější prvorepublikový finančník, možná i šedá eminence, ovlivňující hospodářskou a měnovou politiku nově vzniklého Československa ve prospěch finan
První republika: Reformy ve prospěch zájmových skupin