Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa

Popis: Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa

Web: https://www.idnes.cz/zpravy

Adresa RSS: https://servis.idnes.cz/rss.aspx?c=zpravodaj

Přidáno: 7. 7. 2020 14.37

Poslední načtená zpráva z: Včera, 22.55

Aktuální články:

Podpora ukrajinských uprchlíků dozná změn. Vláda od dubna mění pravidla - Včera, 21.51 - Zprávy - Domácí

Vláda v pátek schválila úpravu parametrů podpory ukrajinských uprchlíků, o kterém diskutovali ministři od prosince. Nařizuje úpravu solidárních příspěvků na ubytování ukrajinských běženců v domácnostech a humanitárních dávek. Návrh počítá i se zavedením evidence uprchlíků či zjednodušením získání kvalifikace logopedů. Ustanovení normy zvané lex Ukrajina by měla platit od dubna.

Buča či Irpiň jsou novými Lidicemi, prohlásil ředitel osvětimského muzea - Včera, 20.57 - Zprávy - Zahraničí

Ředitel osvětimského muzea a památníku Piotr Cywiński přirovnal ukrajinská města, kde docházelo k ruským zvěrstvům, k místům, na nichž nacisté vyhlazovali obyvatele. Mezi nimi zmínil i českou obec Lidice. Cywiński naznačil, že Rusové jsou v zásadě nacisty dneška. Ruský prezident Vladimir Putin zopakoval, že ruští vojáci bojují proti „neonacistům“.

Střelba v jeruzalémské synagoze má sedm obětí, policie útočníka zastřelila - Včera, 20.51 - Zprávy - Zahraničí

Teroristický útok v jeruzalémské synagoze ve čtvrti Neve Ja’akov na východě Izraele si vyžádal sedm mrtvých a deset zraněných, uvedlo izraelské ministerstvo zahraničí. Útočník byl zastřelen. Podle listu The Times of Israel se útok odehrál uvnitř nebo v blízkosti synagogy. Další izraelská média tvrdí, že policie pátrá po možných komplicích útočníka.

Soud zveřejnil záběry z útoku na manžela Pelosiové, muž útočil kladivem - Včera, 20.50 - Zprávy - Zahraničí

Soud v americkém San Francisku v pátek zveřejnil video z policejní kamery, které zachycuje muže s kladivem, jenž loni v říjnu napadl manžela nyní již bývalé šéfky americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Paul Pelosi se na záběrech s útočníkem nejprve o kladivo přetahuje, než ale policisté stačili zasáhnout, útočník ho brutálně napadl. Informoval o tom list The New York Times.

OBRAZEM: Střípky finiše voleb. Pavel obsadil náměstí, Babiš překvapil v diskuzi - Včera, 20.37 - Zprávy - Volby

Průzkumy před prvním kolem prezidentských voleb nelhaly, favoriti Petr Pavel a Andrej Babiš skutečně překročili práh prvního kola. Od jeho konce do otevření volebních místností ve velkém finále měli sotva čtrnáct dní, jak zapůsobit na nerozhodnuté voliče či podporovatele jiných kandidátů. Jezdili za lidmi a chodili do debat. Redakce iDNES.cz byla u toho.

Putin plánuje zabrat další území. Tentokrát se zaměřuje na Arktidu - Včera, 20.17 - Zprávy - Zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin svolal Radu bezpečnosti Ruské federace, která projednávala další rozšíření ruských území. Tentokrát na úkor kontinentálního šelfu v Severním ledovém oceánu. Schůzky se zúčastnil ministr obrany Šojgu a šéf zahraniční rozvědky Naryškin, uvedla agentura Reuters.

Děsí mě to, co terezínské básně dětí neříkají, říká historička Orensztajnová - Včera, 20.00 - Zprávy - Domácí

Díky zhudebněným básničkám dětí z Terezínského ghetta odhalila historička Raquel Orensztajnová i jejich pohnuté osudy. Původně to měl být projekt, kterým chtěla izraelská historička přiblížit lidem pocity dětí v koncentračním táboře Terezín. „Holokaust neznamená jen být hladový, ale i velmi osamělý,“ říká. Vedle pocitů se jí však nakonec podařilo odhalit i jejich osudy.

Nechci, aby Ukrajina dopadla jako Maďarsko, říká analytik Hlibovyckyj - Včera, 20.00 - Zprávy - Zahraničí

Pokud chcete vědět, kde bude Ukrajina za deset dvacet let, zeptejte se Jevhena Hlibovyckého. Expert na dlouhodobé sociální procesy je přesvědčen, že v ukrajinské společnosti se dnes odehrává zásadní historická změna. V rozhovoru pro iDNES.cz hovoří o boji s korupcí, dědictví Sovětského svazu, vidině vstupu do EU a NATO, ale i nebezpečí ustanovení autoritářského režimu na Ukrajině.

Opuštěná Britka trpící schizofrenií ležela tři roky mrtvá ve svém bytě - Včera, 19.34 - Zprávy - Zahraničí

Policie v anglickém městě Woking našla předloni v jednom z místních bytů pozůstatky osmatřicetileté ženy, která zemřela už v listopadu 2017. Místní radnice hovoří o „vskutku tragickém případu“, protože Laura Winhamová trpěla schizofrenií a všichni z jejího okolí ji „opustili a nechali zemřít“. V případu, o kterém britská média informovala až nyní, začne příští týden soudní líčení.

STALO SE DNES: Češi vybírají hlavu státu. Putin na Ukrajině chystá ofenzivu - Včera, 19.06 - Zprávy - Domácí

V Česku začalo druhé kolo prezidentských voleb. Ruský prezident Vladimir Putin připravuje ruské síly k ofenzivě na Ukrajině. Americká prokuratura obvinila pět expolicistů z vraždy černošského řidiče, Biden vyzval ke klidu. Ukrajinští vojáci zajali dva německé členy Vagnerovy skupiny. Británie kvůli nadměrnému spalování tuhých paliv čelí znečištění ovzduší. Přinášíme přehled pátečních událostí.