Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa

Popis: Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa

Web: https://www.idnes.cz/zpravy

Adresa RSS: https://servis.idnes.cz/rss.aspx?c=zpravodaj

Přidáno: 7. 7. 2020 14.37

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Příliš žíznivé jádro. Elektrárny ohrožuje sucho, výhodu mají soláry a větrníky - Dnes, 0.00 - Zprávy - Domácí

Uhelné a jaderné zdroje potřebují k chlazení obrovské množství vody. S postupující klimatickou změnou je ale čím dál větší horko a v krajině vody ubývá. Zmizet by jí do konce století mohla až téměř polovina. Dopad to má i na plány dostavby nových bloků v Dukovanech. Ve výhodě je naopak fotovoltaika a větrníky.

Máslo za stovku, rohlík za 9 korun? Ceny ještě porostou, říká šéfka potravinářů - Dnes, 0.00 - Ekonomika - Domácí

Nadále stoupají ceny paliv a energií. A ty pak ovlivňují ceny všeho dalšího. Razantní zdražování základních potravin (vesměs větší než v okolních státech), máslem, moukou, pečivem či mlékem počínaje a rostlinnými oleji, masem, cukrem, brambory či rajčaty konče, má ovšem i další důvody. Specificky české. A jak to bude dál? „Podle mě ještě výrazně poroste cena masa a mléka,“ myslí si Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory České republiky.

Dostat dítě do školky? Zázrak. V Praze se neumístila čtvrtina přihlášených - Dnes, 0.00 - Zprávy - Domácí

Dostat dítě do školky? V některých krajích téměř úkol na hranici lidských možností. Kapacity pro předškolní vzdělávání jsou pro rodiče dlouhodobě problém. Místa nejsou a jejich počet se zvyšuje jen zvolna. Poptávka je přitom velká.

Ruské školy zavádějí vlastenecké poradce, dohlédnou na správné hodnoty - Dnes, 0.00 - Zprávy - Zahraničí

Prezident Vladimir Putin nařídil ruským školám, aby jmenovaly oddané „vlastenecké poradce pro výchovnou práci“. Krok je součástí jeho snahy vštěpovat dětem již od nízkého věku lásku k vlasti a utvrdit je v přesvědčení o její neomylnosti a velkoleposti. Změna pak čeká také ruské učebnice historie, přibudou v nich informace o „boji za nezávislost Donbasu“.

Každá ruka dobrá. Polská ekonomika nasála statisíce uprchlic z Ukrajiny - Včera, 20.00 - Zprávy - Zahraničí

Žádná jiná země nepřijala tolik uprchlíků z Ukrajiny jako Polsko. Podle posledních statistik si bezmála čtvrt milionu z nich našlo u našich severních sousedů práci. Obsazují především nekvalifikované pozice ve službách, zemědělství a zdravotnictví a dál pohánějí růst polské ekonomiky.

Syna zavraždili, tvrdí herec Ivan Vyskočil. Dopis byl prý zastírací manévr - Včera, 20.00 - Zprávy - Domácí

Od smrti majitele dopravního impéria BusLine Jakuba Vyskočila uplynulo už 45 dnů, jeho tělo však rodina stále nepohřbila. Na policii se obrátil Vyskočilův otec Ivan s podezřením, že jeho syn se nezabil, ale byl zavražděn. Policie ale případ uzavřela, cizí zavinění vyšetřovatelé podle zdrojů MF DNES vyloučili. Vyskočil trvá na provedení soudní pitvy.

Město Lysyčansk je v obklíčení, tvrdí Kadyrov. Ukrajina to popírá - Včera, 19.34 - Zprávy - Zahraničí

Proruské síly obklíčily ukrajinské město Lysyčansk, oznámil v sobotu podle ruskojazyčného serveru BBC čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Ukrajinská armáda následně uvedla, že se o město v Luhanské oblasti tvrdě bojuje, je však stále pod ukrajinskou kontrolu a není v obklíčení.

Česko převzalo štafetu při Zátopkově běhu v Bruselu, zúčastnili se i diplomaté - Včera, 18.48 - Zprávy - Zahraničí

Symbolicky při atletickém závodě převzalo sobotu v Bruselu Česko od Francie štafetu předsednictví Evropské unie. Čtyři stovky běžců vyrazily do závodu nesoucího jméno českého vytrvalce Emila Zátopka. Pětikilometrovou trať pro dvojice absolvovali na stadionu Tří lip, kde český sportovec v roce 1954 překonal světový rekord v běhu na deset kilometrů.

Jak mluvit s dětmi o válce? Těžko, uznává americký herec Liev Schreiber - Včera, 18.00 - Kultura - Film/TV

Hollywoodský herec Liev Schreiber, který často dostává role drsných chlapíků včetně seriálů Roy Donovan nebo Kriminálka Las Vegas, představil na karlovarském festivalu jinou svou podobu, a to charitativní projekt BlueCheck Ukraine. Jeho předkové totiž z Ukrajiny pocházejí.

Rakušanku napadl v Hurghadě žralok. Přišla o ruku a nohu, zemřela v sanitce - Včera, 18.00 - Zprávy - Zahraničí

Poblíž populárního egyptského turistického letoviska Hurghada zaútočil na osmašedesátiletou Rakušanku žralok. Žena přišla o ruku a nohu a následně zemřela v sanitce při převozu do nemocnice, informovala místní média.