Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa

Popis: Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa

Web: https://www.idnes.cz/zpravy

Adresa RSS: https://servis.idnes.cz/rss.aspx?c=zpravodaj

Přidáno: 7. 7. 2020 14.37

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 6.14

Aktuální články:

Nejsilnější otřesy za desítky let. V Melbourne či Sydney praskaly domy - Dnes, 6.14 - Zprávy - Zahraničí

Stát Viktoria v Austrálii zasáhlo ráno silné zemětřesení. Podle australské geologické služby mělo sílu šesti stupňů, později bylo číslo upraveno na 5,9. Otřesy byly cítit ve dvou největších městech Sydney a Melbourne. Zprávy o zranění lidí nejsou.

Víc dělat nemůžeme, zní z obcí, kde je nízká proočkovanost proti covidu - Dnes, 6.04 - Brno - Brno - Zprávy

Řada obcí na jižní Moravě vykazuje podprůměrnou proočkovanost. Podle expertů jde o lokality, kde může nejvíc řádit varianta delta, a s tím ruku v ruce přijdou také restrikce.

Ledvice jako laboratoř. ČEZ tam testuje solární panely pro obří parky - Dnes, 6.02 - Ústí - Ústí - zprávy

V elektrárně v Ledvicích u Bíliny probíhá experiment, který má určit nejvhodnější typ solárních panelů pro plánované obří fotovoltaické parky na severu Čech. Přestože má zdejší prostředí nižší celoroční osvit než jižní části Česka, mají právě tady vyrůst parky schopné dodávat energii i průmyslovým podnikům.

Česká televize i veřejnoprávní rozhlas začínají vysílat předvolební spoty - Dnes, 5.40 - Zprávy - Volby

Předvolební spoty stran, hnutí a koalic začínají vysílat Česká televize i Český rozhlas. V televizi se objeví na programech ČT1, ČT2 i ČT3. Jako první na třetím programu v půl deváté spot koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09).

Vlastní bydlení je pro mnohé utopií, už i pro střední třídu - Dnes, 0.00 - Finance - Hypotéky a půjčky

Mít vlastní byt či dům se vyplatí. Pro třetinu Čechů je však takové bydlení stále větší utopií. Ceny nemovitostí jsou totiž vysoké. Pesimistická jsou i očekávání trendů v dalších pěti letech. Většina lidí se domnívá, že se ceny nezastaví. I přes růst cen jsou ale nemovitosti stále horkým zbožím a banky nestíhají schvalovat hypotéky.

Scéna jako z Divokého západu. Na hranicích USA odhánějí migranty bičem - Dnes, 0.00 - Zprávy - Zahraničí

Kovbojský klobouk, jezdecké sedlo a k tomu bič. Američany pobouřily záběry pohraničníků, kteří u řeky Rio Grande odhánějí haitské migranty. „Hroznou scénu“ odsoudil i Bílý dům a úřady už slíbily, že incident prošetří. Spojené státy nicméně Haiťany ve velkém deportují zpět do jejich rodné země. Ta se zmítá v politické krizi poté, co byl zavražděn tamní prezident.

Nejvyšší správní soud nestíhá a je pod tlakem. Ke covidové agendě přibudou volby - Dnes, 0.00 - Zprávy - Domácí

Nejvyšší správní soud. Instituce, která se v posledních měsících řadě občanů vryla do paměti jako ta, která shazuje ze stolu covidová opatření Ministerstva zdravotnictví. A přestože zde v současné době vykonává svou funkci 32 soudců, veškerou agendu nestíhají. Do toho mají navíc přijít volby do Poslanecké sněmovny.

ANALÝZA: Něco za něco. Otevírání amerických hranic Evropanům není zadarmo - Dnes, 0.00 - Zprávy - Zahraničí

Takže USA najednou otvírají dveře Evropanům. Kdo chce, je očkovaný a udělá si test, může od listopadu přijet. Je to překvapení pro Evropany, ale i pro USA, a dokonce pro americkou vládu. Ještě minulý týden říkala, že dveře zůstanou dlouho zavřené. A je to doklad, že i euroatlantické vztahy se ani ohledně covidu „neřídí vědou“, jak to říká prezident Joe Biden, ale systémem něco za něco.

Cesta k levné elektřině? Nové soláry a větrníky začnou nahrazovat uhlí - Dnes, 0.00 - Ekonomika - Domácí

Dveře ke vzniku nových větrných a solárních elektráren se pootevřely. Poslanci před týdnem schválili zákon umožňující vládě vypisovat aukce na podporu pro nové obnovitelné zdroje. Pro mnoho podniků i domácností budou zdroje vlastní energie jednou z možností, jak uniknout před vysokými cenami energie.

Kratší pracovní týden i omezení směn. Nedostatek čipů zasáhl i dodavatele - Včera, 20.26 - Ekonomika - Domácí

Nedostatek čipů kromě automobilek začal postihovat i firmy, které do automobilového průmyslu dodávají. Dodavatelské firmy tak kvůli chybějícím čipům a polovodičům ruší zaměstnancům směny, zavádí kratší týden či dávají svým zaměstnancům volno.