Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa

Popis: Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa

Web: https://www.idnes.cz/zpravy

Adresa RSS: https://servis.idnes.cz/rss.aspx?c=zpravodaj

Přidáno: 7. 7. 2020 14.37

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 11.57

Aktuální články:

Premiér Babiš promluví v pořadu Rozstřel o Vrběticích i Sputniku - Dnes, 11.57 - Zprávy - Domácí

Premiér Andrej Babiš bude hostem středečního Rozstřelu. Rozhovor bude živě od 12:00 na iDNES.cz. V Rozstřelu bude Babiš hovořit o Sputniku V nebo o zapojení Rusů do výbuchů ve Vrběticích. Tématem bude také dopad této události na vypsání tendru na nový blok jaderné elektrárny v Dukovanech.

Rusko přemísťuje na základny na Krymu vojenská letadla, ukázaly snímky - Dnes, 11.50 - Zprávy - Zahraničí

Rusko v posledních týdnech přemístilo na poloostrov Krym a základny poblíž Ukrajiny vojenská letadla, a rozšiřuje tak své možnosti politického zastrašování či vojenské intervence, napsal list The Wall Street Journal s odkazem na komerční satelitní snímky. Na fotkách jsou vidět vojenské stíhačky, výsadková letadla, bitevní vrtulníky nebo vojenské nemocnice.

PPF koupila první kancelářský komplex v USA. Obchod dojednával ještě Kellner - Dnes, 11.49 - Ekonomika - Podniky

Společnost PPF Real Estate Holging koupila v americké Atlantě kancelářský komplex Mansell Overlook. Prodejní cena podle ní dosáhla 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy korun). Podle informací z trhu hodnota transakce dosáhla dokonce až 142 milionů dolarů, tedy zhruba tři miliardy korun. Jde o první realitní transakci firmy v USA.

Česká diplomacie: Rusko nás záměrně paralyzovalo, adekvátně zareagujeme - Dnes, 11.42 - Zprávy - Domácí

Vicepremiér Jan Hamáček si na středu předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Chce mu sdělit protest proti postupu Ruska poté, co Česko kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích, vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády. V kolik se schůzka uskuteční není jasné. Mluvčí ministerstva podrobnosti odmítla komentovat.

Praha 9 podává žalobu, chce návrat všech dětí do školek a základních škol - Dnes, 11.22 - Praha - Praha - zprávy

Městská část Praha 9 plánuje dnes podat žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu v souvislosti s protikoronavirovými opatřeními ministerstva zdravotnictví. Dopoledne to oznámila v tiskové zprávě. Radnice se domáhá zrušení opatření tak, aby se do základních a mateřských škol mohli vrátit všichni žáci s negativním testem na covid-19.

Ruzyně odbavila v prvním čtvrtletí o 90 procent méně lidí, doufá ve zlepšení - Dnes, 10.47 - Ekonomika - Domácí

Letecká doprava se stále nachází v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí letoška téměř 251 tisíc cestujících v 6 943 spojích, což je meziročně o 90 procent méně. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

VIDEO: Věž svatého Haštala po sto letech zaplnily zvony díky veřejné sbírce - Dnes, 10.37 - Praha - Praha - zprávy

Do věže kostela svatého Haštala na Starém Městě se po 105 letech vrátily dva zvony, které byly zničeny za první světové války. Peníze na zvony František a Haštal vybral pražský zvoník ve veřejné sbírce.

Rusové vyjdou do ulic kvůli Navalnému, policie zatýká jeho spolupracovníky - Dnes, 10.21 - Zprávy - Zahraničí

Stoupenci vězněného opozičníka Alexeje Navalného svolali na středeční večer v Moskvě demonstrace za jeho propuštění. Organizátoři nahlásili sto tisíc účastníků. Radnice nicméně akci nepovolila. Ruská policie od středečního rána zatýká Navalného spolupracovníky a podniká razie. Zadržela i Navalného právničku Ljubov Sobolovou a mluvčí Kiru Jarmyšovou.

Policie zadržela pět lidí. Podezírá je z náboru na Ukrajinu v ruské režii - Dnes, 10.14 - Zprávy - Domácí

Národní centrála proti organizovanému zločinu během noční razie zadržela pět Čechů, kteří měli organizovat výjezdy na východní Ukrajinu, aby tam mohli zájemci bojovat po boku Rusů či takzvaných separatistů. Policie je podezírá z terorismu, uvedl žalobce.

Auto dívce na přechodu zlomilo nohu. Rodičům řekla, že špatně došlápla - Dnes, 10.09 - Brno - Brno - Zprávy

Pravou příčinu svého zranění tajila rodičům dvanáctiletá dívka, kterou v Brně srazilo na přechodu auto a způsobilo jí zlomeninu nohy. Řidičku děvče ujistilo, že je v pořádku, a tak odjela. Teď po ní pátrá policie.