Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa

Popis: Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa

Web: https://www.idnes.cz/zpravy

Adresa RSS: https://servis.idnes.cz/rss.aspx?c=zpravodaj

Přidáno: 7. 7. 2020 14.37

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 21.47

Aktuální články:

EU se shodla na migrační reformě, její součástí bude povinná solidarita - Dnes, 21.09 - Zprávy - Zahraničí

Státy Evropské unie se dohodly na migrační reformě počítající s povinnou solidaritou se zeměmi přetíženými žadateli o azyl stejně jako s rychlejším vyřizováním neúspěšných žádostí. Po jednání ministrů vnitra členských zemí to oznámilo švédské předsednictví bloku.

Mezi Kolínem a Kutnou Horou vykolejil nákladní vlak, provoz na trati stojí - Dnes, 20.57 - Praha - Praha - zprávy

Ve čtvrtek večer vykolejily tři vagony nákladního vlaku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dle informací získaných od policie a Správy železnic je provoz na trati mezi Prahou a Havlíčkovým Brodem dočasně přerušen. Obnovit provoz plánují České dráhy do pátečního odpoledne.

Příběh poplivané ukrajinské dívenky má dobrý konec, škola problém řešila - Dnes, 20.02 - Zprávy - Domácí

Šikanu ukrajinské holčičky ze strany jejích spolužáků ze základní školy v Opočně odsoudily desítky lidí v čele s ministrem vnitra Vítem Rakušanem či bývalým velvyslancem Jevhenijem Perebyjnisem. Podle advokáta Petra Němce, který rodině dívky nabídl pomoc, se vše podařilo vyřešit a urovnat. Vrstevníci se dívce omluvili, podle Němce bylo jejich počínání „dětinská hloupost“.

Místo copywritingu teď opravuje klimatizace. AI už připravuje lidi o práci - Dnes, 20.00 - Ekonomika - Zahraniční

Umělá inteligence již dopadla v řadě států po celém světě na první zaměstnance. Jejich pracovní místa byla z důvodů úspor zrušena, a oni si tak museli rychle hledat nová uplatnění. Namísto práce v copywritingu nebo marketingu tak nyní tito lidé opravují klimatizace nebo venčí psy. Například Američan Fein se živil psaním textů, dnes opravuje klimatizace.

Ruské vodní vězení. Okupanti brání v evakuacích ze zatopených oblastí - Dnes, 20.00 - Zprávy - Zahraničí

Rusové nepomáhají lidem ohroženým záplavami po zničení Kachovské přehrady na jimi okupovaném břehu Dněpru, uvádějí místní. Dokonce podle nich naopak brání dobrovolníkům a evakuačním autobusům se do rizikových míst dostat. Rusové tvrdí, že dospělí Ukrajinci o evakuace nežádají. V Chersonu zvyklém na ruské ostřelování se mezitím vyrovnávají s dalšími útrapami.

Soláry a větrníky předeženou jádro. Stačí čerpat peníze z EU, říká studie - Dnes, 19.00 - Ekonomika - Domácí

Do sedmi let může v tuzemsku vyrůst přes 17 gigawattů výkonu v obnovitelných zdrojích. Vyplývá to ze studie, kterou pro Svaz moderní energetiky vypracovala poradenská společnost Deloitte. Vycházela přitom z toho, že Česko bude mít k dispozici z evropských fondů přes 200 miliard korun na výstavbu právě zelených zdrojů. Pokud tyto peníze včas nevyužije, může přijít o příležitost rychlé dekarbonizace, varují autoři studie.

STALO SE DNES: Ukrajinské tanky jsou v pohybu? Je to válka, říká už i Putin - Dnes, 18.18 - Zprávy - Domácí

Ukrajinská protiofenziva začala, tvrdí americká média. Je to válka, říká už i Putin a porušuje vlastní pravidla. Soud odmítl, že Rath nemůže splácet pokutu 600 tisíc měsíčně. Zemřel český e-sportový šampion Twisten. Za zneužití studentek dostal učitel Lachman 28 měsíců vězení. Přinášíme přehled čtvrtečních zpráv.

Jako na houpačce. Ceny potravin opět padají, důvodem je sezona a přebytky - Dnes, 18.00 - Ekonomika - Domácí

Máslo, mléčné výrobky, kuřecí maso nebo zelenina po několika měsících opět zlevňují. Hlavním důvodem je sezonnost, přebytky nebo levný dovoz z Ukrajiny.

Posedlá Lindemannem. Ženy zpěvákovi Rammstein dodávala fanynka z Ruska - Dnes, 17.43 - Zprávy - Zahraničí

Podobně jako v nedávné kauze newyorského finančníka Jeffreyho Epsteina, obviněného ze zneužívání nezletilých dívek, i v současné aféře kolem německé hudební skupiny Rammstein zřejmě v pozadí organizovaného zneužívání žen po koncertech této kapely stojí žena. Stopy vedou k 36leté Rusce, dlouholeté obdivovatelce metalových hvězd, která prý ostatním ženám „pomáhala splnit sen“.

Žralok zabil Rusa u pláže v Hurghadě, boj o život natočili přihlížející - Dnes, 17.35 - Zprávy - Zahraničí

Turisté v egyptské Hurghadě, oblíbeném letovisku podél pobřeží Rudého moře, zažili ve čtvrtek šokující podívanou. Několik svědků zveřejnilo záběry z pláže u hotelu Dream Beach, na níž zaútočil žralok na ruského občana. Muž setkání se žralokem nepřežil.