Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa

Popis: Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa

Web: https://www.idnes.cz/zpravy

Adresa RSS: https://servis.idnes.cz/rss.aspx?c=zpravodaj

Přidáno: 7. 7. 2020 14.37

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Turistickým atrakcím zvoní umíráček. K radosti místních, ke zlosti majitelů - Dnes, 0.00 - Ekonomika - Domácí

Některá donedávna uzavřená turistická lákadla, jako například muzea strašidel, sexu, tortury či komunismu, dětské herny anebo půjčovny koloběžek, následující měsíce nejspíš nepřežijí. Podle analýzy webového vyhledávače ubytování a aktivit Explorio asi pětina z nich skončí již na začátku sezony. Provozovatelé, kteří na nich vydělali v minulých letech, se nyní nedokážou přizpůsobit nové realitě.

Sebepoškozování jako „cool“ věc z TikToku. I proto ho mezi dětmi přibývá - Dnes, 0.00 - Zprávy - Domácí

Nožem, žiletkou nebo třeba zapalovačem. K sebepoškozování se uchyluje v posledních letech čím dál více dětí, v posledním pandemickém roce se navíc růst ještě zrychlil. Většinou se k němu inspirují: od spolužáků, kamarádů nebo na sociálních sítích. Na těch obsah znázorňující sebepoškozování poměrně pravidelně sleduje téměř devět procent dětí.

Virus útočí na mladé Brity, kteří odmítají očkování. Šíří se i mutace - Dnes, 0.00 - Zprávy - Zahraničí

Už se zdálo, že je vyhráno, ale zdaleka není. Britové, které zbytek Evropy obdivoval kvůli jejich úspěšné a rychlé vakcinaci, najednou nestíhají počítat nově nakažené covidem-19. Denní přírůstky se blíží 10 tisícům a jsou tak nejvyšší od konce února.

Každý desátý Čech je závislý na lécích. Může za to i stres z pandemie - Dnes, 0.00 - Zprávy - Domácí

Strach, roušky, izolace. Situace se během pandemie vyhrotila také v rodinách a párech. Stres tlumí lidé pitím, léky i drogami výrazně častěji než předtím. Sehnat si léky na předpis není navíc v Česku obtížné, e-recept, který tomu měl zabránit, během pandemie příliš nezafungoval.

Heineken chce být ještě zelenější. Manažery odmění podle ekologických snah - Včera, 21.18 - Ekonomika - Zahraniční

Druhý největší výrobce piva na světě, skupina Heineken, oznámil, že v rámci boje za dosažení nulových emisí do roku 2040 bude své manažery odměňovat podle toho, jak moc se o tento cíl zasadí. „Musíme učinit konkrétní kroky. Doby, kdy jsme tyto problémy delegovali na týmy udržitelnosti, jsou dávno pryč,“ řekl jeho šéf Dolf van den Brink.

Ani Severní Korea není tak šílená. Uprchlice popsala poměry na škole v USA - Včera, 21.04 - Zprávy - Zahraničí

Spojené státy pro ni byly symbolem svobody. Dokud tam nenastoupila na vysokou školu. Severokorejka Yeonmi Parková pro americkou televizi Fox News popsala své dojmy z prestižní Kolumbijské univerzity a přiznala, že ji nejvíc ze všeho zarazilo, jak moc se musela ve svých výrocích krotit. „Ani Severní Korea není tak šílená,“ říká uprchlice.

STALO SE DNES: Bartoš chtěl kandidovat za ANO, v Praze otevřel Primark - Včera, 20.30 - Zprávy - Domácí

Šéf Pirátů Ivan Bartoš chtěl kandidovat za ANO, uvedl premiér Babiš. Primark otevřel svou první pobočku v České republice, s ročním zpožděním. Ministr zahraničí Kulhánek představil nový informační web pro cestování za hranice. Severokorejský vůdce Kim Čong-un přiznal, že zemi docházejí zásoby jídla. Meteorologové v Česku varují před horky a možným vznikem požárů.

OBRAZEM: Kanceláře roku mají vítěze, projděte si nejlepší prostory v Česku - Včera, 20.15 - Ekonomika - Domácí

Ve čtvrtek večer byli na pražském Žofíně vyhlášeni vítězové pátého ročníku soutěže Kanceláře roku, kterou organizuje poradenská společnost Prochazka & Partners. Odborníci letos vybírali z více než stovky přihlášených projektů. Udělili ocenění v desítce kategorií a také speciální Cenu poroty za výjimečný přínos pro architekturu a design.

GLOSA: Summer of Love je tady, ukázaly summity. Jste už taky polyamorní? - Včera, 20.09 - Zprávy - Zahraničí

Pravé léto lásky je samozřejmě jen jedno, to z roku 1967. Letos, poté, co všichni pookřáli po dlouhých měsících lockdownů, to ale taky vypadá slibně. Neuplyne den, kdy by se nějaká celebrita nedoznala k nyní vysoce módní polyamorii (nezaměňovat s polymorfií, aspoň zatím). A blízkost k sobě opět nalezli také západní lídři.

Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí - Včera, 20.00 - Zprávy - Domácí

Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3 miliony korun, vyplývá to z posledního majetkového přiznání, které má redakce iDNES.cz k dispozici. Feri pro iDNES.cz uvedl, že kryptoměnu pořídil za příjmy z vykonávání mandátu.