Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: :: - Star Trek a další sci-fi nejen pro trekkies - ::

Popis: Internetový portál o Star Treku a sci-fi nejen pro trekkies

Web: http://www.trekkies.cz/

Adresa RSS: http://www.trekkies.cz/rss.php

Přidáno: 6. 6. 2006 16.32

Poslední načtená zpráva z: Předevčírem, 9.30

Aktuální články:

Režiséři (test) - Předevčírem, 9.30

​Režiséři jsou při tvorbě filmů a seriálů bezesporu důležité osoby. Známe je povětšinou však pouze u filmů, u seriálů jim příliš pozornosti nevěnujeme. Pojďme se tedy na tuto skupinu lidí podívat blíže. Víte nebo dokážete zjistit následující informace o režisérech Star Treku? Veškeré informace se týkají pouze režisérů, filmů a epizod Star Treku.

Rozšíření Kobayashi Maru - 22. 5. 2020 9.00

Z ohlasů je vidět, že vás poslední holoromán Kobayashi Maru baví. Někteří z vás zkouší kde co, aby se jim ho podařilo překonat. Iconer zašel tak daleko, že si napsal vlastní pokračování příběhu. Bohužel o jeho řešení nebyl v databázi Akademie žádný záznam, nemohli jsme jej tedy považovat za úspěšné. Protože ale bylo natolik pěkně pojaté, poprosili jsme ho, zda by bylo možné jeho část přidat ke stávajícímu příběhu. Souhlasil a svou cestu ještě více rozvedl. Dokonce natolik, že je nyní holoromán téměř o polovinu delší, než byl původně. Ode dneška si tuto úplně novou část můžete tedy vyzkoušet. Přejeme vám hodně příjemné zábavy s novým rozšířením a Iconerovi velice děkujeme.

Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman - 21. 5. 2020 12.00

​Tentokrát se zpožděním přinášíme slíbené vyhlášení fotografické soutěže s Holodoktorem. Tématem tohoto odznáčku byl talisman. Odznáček získalo 14 hračů, redakce vybrala první tři místa, která naleznete níže. Ostatní příspěvky si mohou účastníci soutěže prohlédnout v profilech soutěžících.

Startrekové knihy (test) - 18. 5. 2020 9.00

Startreková četba byla dosud krom několika výjimek v testech překvapivě opomíjená. Zatím vyšel pouze test zaměřený na knihy originální série a pak na pár vybraných knih. Dnes si tento nedostatek vynahradíme a podíváme se na české startrekové knihy obecně.

Star Max: Nová doba - 16. 5. 2020 9.00

On je to vlastně i docela příhodný název k nastalé situaci v našem reálném světě, ale nová doba nyní přichází ve světě Star Maxe. 60. léta holt nemohou trvat věčně :-) Stejně tak jako tento seriál. Naši hrdinové Max, Pet, Nik, Rob a Doktor se tímto vydávají do závěrečné fáze. Buďte u toho! Nenechte si ujít žádný díl! To co vás čeká bude doslova strhující a nečekané. Možná…

Discovery obrázková (test) - 11. 5. 2020 9.00

Dnes je pro vás připraven nový obrázkový test. Jako vždy musíte uhodnout, z kterého dílu seriálu obrázek pochází. Tentokrát jsou obrázky ze seriálu Star Trek: Discovery. Jelikož ne všechny díly tohoto seriálu mají oficiální český název, jsou pro jistotu uváděny názvy v obou jazycích.

Co jste si představovali u Kobayashi Maru? - 6. 5. 2020 9.00

Možná už jste si vyzkoušeli poslední holoromán – neporazitelný test Kobayashi Maru. Možná jste si to ani neuvědomili, ale holoromán byl vytvořen záměrně tak, aby hráčům ponechal co největší míru představivosti. Neodehrává se v žádném konkrétním časovém období, ani na žádné známé hvězdné lodi. Také vám jakožto hrdinovi příběhu není podsouváno žádné pohlaví. Kouzlo češtiny je v tom, že umožňuje volit neutrální tvary.

Soudní procesy (test) - 4. 5. 2020 9.00

Ani o soudy není ve Star Treku nouze. Spravedlnost musí být. Však ani naši hrdinové se občas nějakému tomu obvinění nevyhnou. Pojďme si teď připomenout některé procesy, které jsme mohli v seriálech i filmech vidět. Jak dobře si je pamatujete?

Poslední odznáčkový sraz - 3. 5. 2020 11.00

​Plán na závěrečnou fázi odznáčkové hry byl jasný. V květnu poslední sraz, v červnu poslední odznáček, na Festivalu fantazie na začátku července oslava, ukončení a vyhodnocení. Jako všechny plány, i tento však zhatila pandemie. Někteří z vás se již v diskuzi ptali, jak se tento plán změnil. Vzhledem k nestálosti situace to však nebylo možné rozhodnout. Život se však pomalu začíná vracet do normálu a je proto nejvyšší čas spřádat nové plány. Aktuálně nejsou sice úplně stoprocentní nebo spolehlivé. Všichni moc dobře víme, že je může kdykoliv něco překazit. Nějaký plán by však být měl.

Připravte se na Kobayashi Maru - 29. 4. 2020 11.00

Kdo by neznal Kobayashi Maru? Jde o obávaný závěrečný test na Akademii Hvězdné flotily. Proč obávaný? To asi také víte. Nelze jej porazit. Samozřejmě existují výjimky, ale to jsou ti nejlepší z nejlepších absolventů Akademie, hrdinové, kteří se později ve své kariéře stali věhlasnými kapitány. Většině adeptů stačí si tento test protrpět jednou. Najdou se ale i jedinci, kteří tento test opakovali několikrát. I když ani potom nenašli řešení, podváděli, čímž naprosto popřeli smysl tohoto testu.