Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: OSEL.cz

Popis: osel.cz

Web: http://www.osel.cz/

Adresa RSS: http://www.osel.cz/rss/rss.php

Přidáno: 3. 6. 2011 9.58

Poslední načtená zpráva z: Včera, 0.00

Aktuální články:

TAE Technologies slibují komerční fúzní elektrárnu do roku 2030 - Včera, 0.00

Vezměte urychlovač částic a nacpěte ho do fúzního reaktoru, kde bude žhavit plazma a také jej bude udržovat. Vznikne slibný fúzní reaktor Norman, který je předzvěstí příchodu fúzní energetiky, možná mnohem dřívějšího, než by se stálo z poněkud depresivního sledování šnečího tempa klasického tokamaku ITER.

Čtyři z deseti "Ts" žen mají HIV - Předevčírem, 0.00

O homosexuálech se ví, že je mezi nimi více HIV pozitivních, než tomu je u heterosexuálů. Jenže transsexuálové nejsou homosexuálové, a proto jsou údaje zveřejněné Americkým střediskem pro kontrolu a prevenci nemocí, tak alarmující.

Když hinduisté uctívali teropody - Předevčírem, 0.00

…aneb Zajímavá historie rodu Rajasaurus

Společnost namátkové kontroly - 18. 4. 2021 0.00

Nehledejte v tom přímočarou aktualitu, nýbrž trochu zvláštní alternativu za obvyklé periodizace vývoje společnosti. Georges Bataille navrhnul, abychom místo o feudalismu, kapitalismu a lecčem dalším raději mluvili o panství nad životem a smrtí, společnosti pod uzavřením a společnosti namátkové kontroly.

Zneklidňující vysvětlení Fermiho paradoxu: Žijeme v pochmurném Temném lese? - 18. 4. 2021 0.00

Okolní vesmír je jako temný hvozd. Tichý, ponurý, na první pohled mrtvý. Ve stínech se ale plíží lovci, hráči vesmírného LARPu, kteří to myslí smrtelně vážně. Největší hrozbou v temném lese jsou cizí lovci. Když se střetnou, tak je to vždy kdo s koho, na plno a bez skrupulí. Taková je hypotéza Temného lesa, která vysvětluje Fermiho paradox strachem a opatrností.

Kariérní postup doprovází zmenšení mozku - 17. 4. 2021 0.00

V kontextu se samčím pohlavím je pojem „plastický“, spojován s jistým hendikepem. V případě samičího mozku tomu ale tak být nemusí, tvrdí vědci v nejnovějším čísle odborného časopisu Proceedings of the Royal Society.

Úspěšné chiméry: Člověkopice rostly na Petrisce 20 dní - 16. 4. 2021 0.00

Některé věci se na lidech zkoumat nedají. Zároveň je ale vyzkoumat nutně potřebujeme, pro studium závažných chorob i pro vývoj nových léků. To je skvělá příležitost pro lidské chiméry, tedy embrya savců, do nichž jsou vpraveny lidské kmenové buňky. Nedávno vytvořené člověkopice jsou pokročilé chiméry, které uspěly v experimentech.

Tyranosaurů byly miliardy - 16. 4. 2021 0.00

…aneb První pozdně křídové „sčítání lidu“

Mobilní mikrovlnný systém Leonidas zlikviduje celé hejno dronů - 15. 4. 2021 0.00

Drony se stávají stále významnější silou na bojišti i v celém letovém prostoru. Vlastně celá hejna dronů, která budí hrůzu jako hejna kobylek. Bylo by skvělé mít zbraň, která vyřadí takové hejno se vším všudy. Systém Leonidas amerického startupu Epirus to zvládá velmi dobře, vhodně cílenými svazky záření. Téhle mikrovlnky byste se rozhodně měli bát!

Vyřeší krizi s rozpínáním vesmíru zlatá temná siréna? - 14. 4. 2021 0.00

Vesmír se rozpíná a jeho rozpínání nejspíš zrychluje. Potíž je v tom, že různá měření Hubbleovy konstanty přinášejí různé výsledky. Uhasit tuhle krizi by mohla jediná zlatá temná siréna. Je to stejné jako v Pikniku u cesty. Budeme muset mít úžasné štěstí, dotknout se zlaté sirény a pak si přát perfektně změřenou Hubbleovu konstantu.