Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: OSEL.cz

Popis: osel.cz

Web: http://www.osel.cz/

Adresa RSS: http://www.osel.cz/rss/rss.php

Přidáno: 3. 6. 2011 9.58

Poslední načtená zpráva z: Předevčírem, 0.00

Aktuální články:

Negativně laděné titulky zvyšují čtenost online zpráv. Bohužel. - Předevčírem, 0.00

Krev dobře prodává. Platilo to pro tištěný bulvár a platí to i pro online zprávy. Lidská přirozenost vytváří začarovaný kruh. Fascinují nás negativní věci, tak jich jsou plné titulky, aby na ně všichni klikali, z čehož jsou pak všichni smutní. A smutek, ten v titulcích funguje nejvíc.

Džin utíká z lahve. Schopnou inteligenci Alpaca lze vycvičit za 600 dolarů - Předevčírem, 0.00

Trénink umělých inteligencí byl až doposud výsadou zkušených vývojářů s nemalými finančními prostředky. Teď ale přišla Alpaca ze Stanfordu a všechno se mění. Jsme svědky bouřlivé demokratizace všehoschopných inteligencí. Je jenom otázkou času, kdy zaklepou na Vaši mailovou schránku, přinejmenším. Připravte se na vše.

Exploze na potrubí Severních proudů rozvířily toxický sediment - 22. 3. 2023 0.00

Mezi oběma místy, v nichž došlo k destrukci plynovodů, se nachází skládka z 2. světové války obsahující i chemické bojové látky. Dánští, němečtí a polští výzkumníci zveřejnili studii mapující možné důsledky explozí na podmořský život.

Turecko představilo pokročilý bojový stealth dron ANKA-3 - 22. 3. 2023 0.00

Turecká společnost Turkish Aerospace Industries vyvíjí bojový stealth dron se samokřídlem ANKA-3. Brzy by mělo dojít na jeho první let. Na rozdíl od dronu Kızılelma společnosti Baykar upřednostňuje stealth vlastnosti před vysokým výkonem. Turecko má zaděláno na slibný mix bojových dronů, které se navzájem doplňují.

Dívka s náušnicí po kykladsku - 21. 3. 2023 0.00

Nepůjde teď o slavný obraz Johanna Vermeera, nýbrž o výtvarné téma doby kolem roku 600 před n. l., známé z kykladských ostrovů. Náušnice je velká, takže je zakotvená také ve tváři. Na Kykladách má svůj předobraz už v rané době bronzové.

Průlom v materiálech: Experimentální peptidové sklo se rozloží v kompostu - 21. 3. 2023 0.00

Tradiční sklo se vyrábí z křemičitého písku. Když se místo něj použije prášek z peptidů nebo aminokyselin vznikne biomolekulární sklo s pozoruhodnými vlastnostmi. Je skvěle průhledné, pevné a přitom se za pár týdnů až měsíců rozloží v kompostu. Nebo třeba v lidském těle, pokud by bylo součástí vstřebatelných implantátů.

Tajemství teropoda xuanhanosaura - 21. 3. 2023 0.00

…aneb Existoval skutečně jurský čtyřnohý alosauroid?

Švýcarský robotický systém navrhuje, vyrábí a testuje papírová letadélka - 21. 3. 2023 0.00

Papírová letadélka jsou k nezastavení. Kousek papíru a inženýrům nedá spát. Nový robotický systém navrhuje design letadélek, šikovně je vyrábí je a nakonec je i ladně hází, aby je otestoval. Podobné automatické systémy by se mohly podílet na rychlém vývoji a testování nových konstrukcí letounů.

Překvapivě velkou hrozbou pro život ve vesmíru mohou být srážky s exoměsíci - 20. 3. 2023 0.00

Měsíc považujeme za romantického průvodce Země, který nám nabízí malebné noci a přílivy s odlivy. Podle simulací vývoje planetárních systémů bychom měli být rádi, že se Měsíc chová spořádaně. Vypadá to, že zvlášť u exoplanet v blízkosti hvězdy se může exoměsíc vzdálit od planety, vrátit se a vší silou do exoplanety narazit za pouhou 1 miliardu let od vzniku dotyčné soustavy.

Ako odpáliť atómovú bombu (a zaistiť, aby nevybuchla náhodne) - 19. 3. 2023 0.00

Použitie nukleárnych zbraní je opäť na pretrase. A zdá sa to jednoduché: dáme dohromady kritické množstvo uránu 235U alebo plutónia 239Pu, rozbehne sa reťazová štiepna reakcia a bum! Tak prečo nad tým sedeli špičkoví vedci v Los Alamos celé dva roky?