Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Včera, 0.00

Aktuální články:

Slevy s Měšcem. Tipy, jak můžete v dubnu ušetřit - Včera, 0.00

[3 minuty čtení] Peníze se hodí vždycky. Obzvlášť v době, kdy spousta lidí nemůže chodit do práce a podnikat nebo v horším případě o práci dokonce přišla. Máme pro vás několik tipů na aktuální slevy. Vybrali jsme pro vás slevy z různých kategorií zahrnující oblečení, boty, bankovní služby, elektroniku, knihy potřeby pro domácí zvířata a dalších základních potřeb, jako je jídlo, nápoje a drogérie, které si lze pořídit přes e-shop z pohodlí domova.
Slevy s Měšcem. Tipy, jak můžete v dubnu ušetřit

Nemáte na nájem? Chystá se ochrana dočasných neplatičů. Občanů i firem - Předevčírem, 0.00

[4 minuty čtení] Nemáte peníze na nájem? Nájemci bytů, ale i obchodních prostor budou moci nadále bydlet/podnikat i bez placení. Ale neznamená to, že si teď mohou dělat cokoli. Pronajímatelé však z toho nadšeni nebudou. Vláda na jednání 1. dubna 2020 schválila pomoc pro nájemníky bytů. Pokud nemáte na nájem kvůli opatření spojeným s šířením koronaviru (to je podmínka), nesmí vám pronajímatel dát kvůli tomu výpověď. Ovšem pouze za předpokladu, že prodlení s platbou nájemného vzniklo až po 12. březnu 2020 a vy prokážete, že nemáte peníze kvůli mimořádným opatřením, které vám znemožnily nebo ztížily nájemné zaplatit. Nájemné pak musíte doplatit do konce května roku 2021. Pokud jej nezaplatíte, bude to důvod k výpovědi bez výpovědní lhůty. Ochrana nájemníka před výpovědí se tedy rozhodně nevztahuje na dlouhodobé problémové neplatiče. Odklad platby nájemného by se navíc neměl vztahovat na p…
Nemáte na nájem? Chystá se ochrana dočasných neplatičů. Občanů i firem

Mastercard Priceless Specials se mění, na výběr peněz máte čas do konce září - 2. 4. 2020 17.30

[2 minuty čtení] Místo cashbacku kupóny a konec slev na letišti v Praze pro některé karty. Ruší se automatický výběr bonusu, musíte jej provést sami. Ale další benefity nekončí. Věrnostní program Mastercard Pricelsess Specials, který je automatickou součástí držitelů karet Maestro a Mastercard, se od 1. května 2020 mění. Nové podmínky omezí získávání cashbacku jen za transakce do 30. dubna 2020.
Mastercard Priceless Specials se mění, na výběr peněz máte čas do konce září

Pravidla pro nové hypotéky zjemňují, nově stačí 10 % vlastních peněz - 2. 4. 2020 9.40

[2 minuty čtení] Česká národní banka uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. V praxi to znamená, že na získání úvěru na bydlení nově postačí 10 % hodnoty nemovitosti. Dosud bylo potřeba mít nejméně 20 %. Opatření zmírní pravidla pro posuzování nových hypoték. Limit výše hypotéky v poměru k hodnotě zastavované nemovitosti (LTV) ČNB zvýšila na 90 procent z 80 procent. Lidem tak bude stačit zmiňovaných 10 procent z hodnoty kupované nemovitosti. Poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI) centrální banka zvýšila ze 45 na 50 procent.
Pravidla pro nové hypotéky zjemňují, nově stačí 10 % vlastních peněz

Jak požádat o odklad splátek a co to bude pro vás znamenat? - 2. 4. 2020 0.00

[5 minut čtení] Půlroční odklad splácení úvěrů a hypoték je schválený, čeká se na posvěcení sněmovnou. O odložení splátek si musíte požádat sami, nestane se tak samo. Kdo chce splácet dál, samozřejmě může. Vláda na 1. dubna 2020 schválila půlroční odklad splácení úvěrů a hypoték uzavřených před 26. březnem 2020. O odložení splátek si dlužníci budou muset požádat. Neprošel tak původní návrh ministryně financí na plošné odložení splátek. Takzvané moratorium se nedotkne půjček sjednaných po tomto datu, kreditních karet ani kontokorentů. Návrh ještě musí posvětit obě komory parlamentu, a pokud ho odsouhlasí, bude závazný pro všechny banky a nebankovní společnosti.
Jak požádat o odklad splátek a co to bude pro vás znamenat?

Chcete podat za své nezletilé dítě žalobu? Musíte mít souhlas soudu - 2. 4. 2020 0.00

[6 minut čtení] Jak dopadla matka a její téměř zletilý, ale dosud nedospělý syn se žalobou na ochranu jeho osobnosti před nezákonným zásahem, jejíž podání opatrovnický soud neodsouhlasil? K právnímu jednání (§ 898 odst. 1 OZ), které se týká existujícího i budoucího jmění (tedy majetku, ale míní se tím jak majetková aktiva, tak pasiva čili dluhy a jiná zatížení majetku) dítěte nebo jednotlivých součástí tohoto jmění, potřebují rodiče souhlas soudu. Ledaže se jedná o běžné záležitosti, nebo o záležitosti sice výjimečné, ale týkající se zanedbatelné majetkové hodnoty.
Chcete podat za své nezletilé dítě žalobu? Musíte mít souhlas soudu

Konec marných exekucí a shovívavost v plnění oddlužení. Chystá se velké odpuštění - 1. 4. 2020 18.25

[6 minut čtení] Zastavit nedobytné exekuce, prominout zmeškané lhůty v soudních řízeních a oumožnit chranu podnikatelů před insolvencí. Novinky musí ještě schválit parlament. Opatření v oblasti exekucí podle ministerstva spravedlnosti míří na dlužníky, kteří jsou dlouhodobě v tíživé finanční situaci a v současné době patří mezi nejohroženější skupiny, protože nemají žádnou finanční rezervu, jejich zaměstnání je mnohdy nestabilní a v podstatě ze dne na den se mohou ocitnout bez příjmu. Ti mají mnohdy víc exekucí, jejichž vymáhání je bezvýsledné.
Konec marných exekucí a shovívavost v plnění oddlužení. Chystá se velké odpuštění

Návod pro OSVČ: jak žádat o ošetřovné. Online formulář - 1. 4. 2020 10.00

[2 minuty čtení] OSVČ mohou od 1. 4. 2020 žádat o speciální dávku ošetřovného. Návod, jak formulář vyplnit a jaké podmínky musíte splnit pro přiznání dávky. Žádost se vyplňuje na formuláři, který najdete na stránkách ministerstva průmyslu a obchodu. Je tam také návod pro vyplnění a další potřebné informace.
Návod pro OSVČ: jak žádat o ošetřovné. Online formulář

Pro OSVČ 25 000 Kč jednorázově. Podmínky splní většina - 1. 4. 2020 0.00

[4 minuty čtení] Na slibovaných 15 měsíčně mohou živnostníci zapomenout. Dostanou ale jednorázově 25 tisíc, byť ne všichni. Stát pro ně má několik dalších opatření, které jim pomůžou vyrovnat se s tíživou finanční situací. Vláda 31. března 2020 rozhodla o finanční podpoře pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Lidé, kteří mají podnikání jako hlavní činnost obživy a negativně je zasáhla omezení vlády související s vyhlášením nouzového stavu a karanténou, dostanou jako kompenzaci jednorázově 25 000 Kč. Nárok na kompenzaci budou mít i OSVČ podnikající na vedlejší činnost. Původně ale ministryně financí Alena Schillerová slíbila OSVČ, že budou dostávat po dobu trvání mimořádných opatření každý měsíc 15 tisíc korun.
Pro OSVČ 25 000 Kč jednorázově. Podmínky splní většina

Konečná podoba kurzarbeitu: náhrada mzdy bude dvojího druhu - 1. 4. 2020 0.00

[2 minuty čtení] Proplácení mezd zaměstnanců firem, které jsou postiženy dopady koronavirové epidemie, je schváleno. Stát by měl firmám vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března do konce dubna. Firmy budou moci žádat o pomoc od 6. dubna 2020. Pomoc je určena podnikům, jejichž provoz postihly dopady pandemie koronaviru. Stát jim bude vyplácet příspěvek na plnou nebo částečnou úhradu náhrad mezd, které budou zaměstnancům náležet z důvodu překážky na straně zaměstnance (nařízení karantény) nebo na straně zaměstnavatele (uzavření provozovny kvůli nařízení vlády). Firma bude muset prokázat, že překážka v práci vznikla v důsledku nákazy koronavirem.
Konečná podoba kurzarbeitu: náhrada mzdy bude dvojího druhu