Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Proč má smysl přenositelnost čísel bankovních účtů? - Dnes, 0.00

[9 minut čtení] Bude to drahé a vznikne zmatek při volání. To byly reakce před mnoha lety na přenositelnost čísel, která je dnes standardem. Ani přenést číslo bankovního účtu by neměl být technické stránce problém. Přenositelnost bankovních účtů se na Měšci řešila už několikrát, naposledy v diskuzi u článku. Tento první díl bude o tom, proč vůbec někteří chtějí přenositelnost čísel bankovních účtů, protože z diskuze vyplynulo, že mnozí netuší, v čem jiní mohou mít nesnáze, když přenositelnost čísel bankovních účtů neexistuje.
Proč má smysl přenositelnost čísel bankovních účtů?

Jak dlouho platí souhlas odborů s tím, že můžete být propuštěni? - Dnes, 0.00

[4 minuty čtení] Zaměstnanci jsou chráněni v pracovní neschopnosti před výpovědí. Odborářští funkcionáři jsou chráněni i mimo ochrannou dobu. Ale co když takový chráněný odborář onemocní? Jak je to s dvojí ochranou před výpovědí? Podle § 53 odst. 1 zákoníku práce (ZP) je za stanovených podmínek zakázáno dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, kterou je třeba dočasná pracovní neschopnost. Zaměstnavatel nemůže uplatnit vůči všem zaměstnancům tyto výpovědní důvody.
Jak dlouho platí souhlas odborů s tím, že můžete být propuštěni?

Zájemcům o práci dá šanci státní projekt Outplacement - Včera, 0.00

[4 minuty čtení] Nezaměstnanost sice zatím nedosáhla hranice 4 %, je ale pravděpodobné, že během letních měsíců a na podzim poroste. Stát chce dát zaměstnavatelům, kteří přijmou propuštěné zaměstnance, až 15 tisíc na výplatu mezd. Koronakrize se zatím na trhu práce nepodepsala příliš viditelně, podle analytiků ale má nezaměstnaných postupně přibývat. Podle aktuální statistiky Úřadu práce ČR (ÚP ČR) dosáhla nezaměstnanost v červnu hodnoty 3,7 %. Oproti květnu jde o nárůst o 0,1 procentního bodu. Ke 30. červnu se na ÚP ČR nově registrovalo 38 504 uchazečů o zaměstnání, což je jen o 119 (celkem 38 385) lidí více než v květnu.
Zájemcům o práci dá šanci státní projekt Outplacement

Vyloučením z bytového družstva můžete přijít o byt. Jak se tomu bránit? - Včera, 0.00

[5 minut čtení] Když už vás družstvo žaluje, abyste vyklidili byt, může být na obranu pozdě, musíte včas namítat proti rozhodnutí orgánů družstva a neuspějete-li, naopak vy žalovat družstvo. Ukážeme, jak na to. A ani nepřebírání zásilek vám nepomůže. Bytové družstvo zaslalo svým dvěma členům (z pro veřejnost anonymizovaného výstupu Nejvyššího soudu to neplyne, ale nejspíš šlo o manžele) výstrahu před vyloučením z družstva pro nesplnění jejich povinnosti podílet se na kupní ceně nemovitosti ve výši 226 655 Kč. Jelikož na výstrahu nereagovali, rozhodlo představenstvo družstva o jejich vyloučení z družstva. Rozhodnutí obsahovalo poučení, že mohou podat odůvodněné námitky proti vyloučení k členské schůzi družstva.
Vyloučením z bytového družstva můžete přijít o byt. Jak se tomu bránit?

Přehled stavebního spoření. Co lze nyní sjednat u stavebních spořitelen? - Předevčírem, 0.00

[4 minuty čtení] Češi loni uzavřeli nejvíc smluv o stavebním spoření za pět let. Pokud o stavebním spoření také uvažujete, máme pro vás přehled toho, co nyní stavební spořitelny nabízejí. Vklady jsou úročeny základní úrokovou sazbou 0,60 % p.a. K sazbě je možné získat navíc úrokový bonus. Ten činí 0,6 % p.a. za prvních šest let spoření. Po této době bonusový program končí a vklady jsou úročeny základní úrokovou sazbou. Pro získání úrokového bonusu musí smlouva o stavebním spoření běžet v uvedeném tarifu alespoň šest let. Klient musí ukládat alespoň 0,5 % cílové částky měsíčně, je zde však možnost mimořádných vkladů. Bonus se připíše až s ukončením smlouvy. Poplatek za uzavření smlouvy činí 1 % z cílové částky. Poplatek za vedení účtu je 360 Kč ročně.
Přehled stavebního spoření. Co lze nyní sjednat u stavebních spořitelen?

Když nevědí, jak přísně a rychle vás vyhodit z práce…Poradíme, co máte dělat - Předevčírem, 0.00

[5 minut čtení] Okamžitě vám zruší pracovní poměr a současně vám dají výpověď pro porušení pracovní kázně, protože se bojí, že vyhazov na hodinu úspěšně napadnete u soudu. A to se může zaměstnavateli vymstít. Neplatné může být obojí a vy získáte odškodnění. Není-li si zaměstnavatel jist, když jste se v zaměstnání prohřešili proti svým povinnostem, jak má váš prohřešek hodnotit a potrestat, pokud jde o míru intenzity porušení pracovní kázně, zda jde o nejintenzivnější porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem, (které ho opravňuje k okamžitému zrušení vašeho pracovního poměru) nebo méně intenzivní, závažné porušení pracovní kázně (které ho opravňuje k tomu, aby vám dal výpověď). Může s vámi rozvázat pracovní poměr i více právními úkony, tedy jak okamžitým zrušením pracovního poměru, tak výpovědí.
Když nevědí, jak přísně a rychle vás vyhodit z práce…Poradíme, co máte dělat

Spoření v červenci 2020: kam se (ne)vyplatí vložit peníze? - 6. 7. 2020 0.00

[3 minuty čtení] Dobře už bylo. Úrokové sazby spořicích účtů jsou hluboko pod jedním procentem. Akční nabídky vymizely a získat u banky úrokovou sazbu pro spoření nad 2 % p.a. znamená upsat se na deset let. Nejsou.
Spoření v červenci 2020: kam se (ne)vyplatí vložit peníze?

Letní akce bank: slevy na chytré hodinky a na vstupenky, losování peněz - 3. 7. 2020 0.00

[5 minut čtení] Vyhrát můžete až 100 tisíc, získat slevy na vstupních poplatcích ve výši několika tisíc i zboží za výrazně zvýhodněné ceny. Banky rozdávají svým klientům peníze. Banky počátkem léta odstartovaly několik zajímavých akcí, s nimiž můžete ušetřit nemalé peníze, získat hodnotné výhry nebo výhodně nakoupit. Vyplatí se však číst i smluvní podmínky akcí, abyste před podepsáním smlouvy měli jistotu, do čeho jdete.
Letní akce bank: slevy na chytré hodinky a na vstupenky, losování peněz

Mění se pravidla pro doručování pracovních písemností. Co byste měli vědět? - 3. 7. 2020 0.00

[5 minut čtení] Novela zákoníku práce mění pravidla doručování důležitých písemností, jako je třeba výpověď, mzdový výměr, a to vám od zaměstnavatele. Také ulehčuje vaše doručování zaměstnavateli. Vysvětlíme, co je od 30. 7. 2020 nového, nač si musíte dát pozor, aby vůči vám neplatila třeba písemnost, kterou jste nikdy nečetli.
Mění se pravidla pro doručování pracovních písemností. Co byste měli vědět?

Přehled zdravotka musíte podat dřív než daňové přiznání. Co na to pojišťovny? - 2. 7. 2020 0.00

[4 minuty čtení] Lhůta pro podání přehledu zdravotní pojišťovně letos skončí dřív než lhůta pro podání daňového přiznání. Některé pojišťovny prominou sankce za případné pozdní dodání. Je to kuriozita, ke které došlo kvůli nesouladu v odkladech daňových a odvodových povinností, které vláda připravila v souvislosti s pandemií koronaviru. Zatímco ministerstvo financí opakovaně posunulo lhůtu pro podání daňového přiznání, ministerstvo zdravotnictví ne.
Přehled zdravotka musíte podat dřív než daňové přiznání. Co na to pojišťovny?