Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: iROZHLAS.cz

Web: https://www.irozhlas.cz

Adresa RSS: https://www.irozhlas.cz/rss/irozhlas

Přidáno: 4. 7. 2020 23.01

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 6.47

Aktuální články:

Česko se loučí s létem. Nastává rovnodennost, ve 21.21 začíná astronomický podzim - Dnes, 6.47

Ve středu nastává podzimní rovnodennost, končí astronomické léto a začíná podzim. Slunce vstoupí ve 21.21 středoevropského letního času do znamení Vah, kdy se střed Slunce nachází nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Den bude stejně dlouhý jako noc. Dny se budou dál zkracovat do 21. prosince, na kdy tento rok připadne zimní slunovrat.
Česko se loučí s létem. Nastává rovnodennost, ve 21.21 začíná astronomický podzim

Ekvádorci těží z vakcinační diplomacie svého lídra - Dnes, 6.29

Dejte mi sto dnů a proočkuji polovinu populace. Těmito slovy Guillermo Lasso na jaře lákal nerozhodnuté ekvádorské voliče před druhým kolem prezidentských voleb. Pětašedesátiletý bankéř rozhodně nepatřil k favoritům na vystřídání neoblíbeného Lenína Morena v čele státu. Lasso o nejvyšší úřad usiloval už po třetí, vždy bez úspěchu. Až do letošního roku.
Ekvádorci těží z vakcinační diplomacie svého lídra

Sněmovnou reprezentantů těsně prošel rozpočtový balíček. Republikánům vadí konec podpory pro Izrael - Dnes, 6.23

Americká Sněmovna reprezentantů v noci na středu schválila těsnou většinou balíček rozpočtových opatření. Ten obsahuje například pozastavení limitu výše federálního dluhu do roku 2022 nebo opatření na podporu lidí, které zasáhly přírodní katastrofy, a uprchlíků, uvedla agentura AP. Velkou kritiku vzbudilo stažení z balíčku opatření, které zaručovalo financování izraelskému protiraketovému systému Železná kopule (Iron Dome).
Sněmovnou reprezentantů těsně prošel rozpočtový balíček. Republikánům vadí konec podpory pro Izrael

Firma žádá zaplacení dvou milionů od Národní sportovní agentury. ‚Nedělali nic,‘ brání se vedení - Dnes, 6.15

Národní sportovní agentura řeší finanční spor s firmou Moore Czech Republic. Tu si během úřadování bývalého šéfa, exposlance za hnutí ANO Milana Hniličky, najala na zpracování dotací. Agentura, kterou nyní řídí Filip Neusser, kritizovanou spolupráci ukončila. Firma se ale i tak domáhá zaplacení více než dvou milionů korun za odvedenou práci. Tu podle agentury neprovedla, a proto nehodlá firmě zaplatit ani korunu.
Firma žádá zaplacení dvou milionů od Národní sportovní agentury. ‚Nedělali nic,‘ brání se vedení

Ruské volby bez překvapení. ‚Trajektorie režimu je stále poměrně pevná, jen tak ji něco nevychýlí.‘ - Dnes, 6.00

V Rusku se množí obvinění úřadů z podvodů a manipulací při víkendových parlamentních volbách. Kreml kritiku odmítá. Co volby prozradily o síle mocenské vertikály, kterou vystavěl Vladimir Putin?
Ruské volby bez překvapení. ‚Trajektorie režimu je stále poměrně pevná, jen tak ji něco nevychýlí.‘

Volební vizitky: pět otázek, stejný časový limit. Představujeme kandidáty do Poslanecké sněmovny - Dnes, 5.00

Kdo v říjnu vstoupí do Poslanecké sněmovny? Český rozhlas představuje lídry a zástupce volebních uskupení ve všech krajích, kteří se rozhodli využít nabídku na natočení volebních vizitek.
Volební vizitky: pět otázek, stejný časový limit. Představujeme kandidáty do Poslanecké sněmovny

Centrum vrací lidem s Alzheimerovou chorobou radost hudbou. Melodie z dětství oživují slovní zásobu - Dnes, 0.10

I lidé pečující o své blízké s demencí potřebují, aby za ně občas někdo zaskočil. Využít k tomu mohou odlehčovací služby, kde se o jejich blízké postarají přes den nebo i formou krátkodobých pobytů. Přesně to nabízí i pražské centrum Seňorina. Lidem s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence tam připravují speciální program, například muzikoterapii.
Centrum vrací lidem s Alzheimerovou chorobou radost hudbou. Melodie z dětství oživují slovní zásobu

Budovu porodnice U Apolináře čeká rekonstrukce za 4,5 miliardy korun. Hotovo má být v roce 2030 - Včera, 23.42

Modernizace pražské porodnice U Apolináře bude stát 4,5 miliardy korun. Ministerstvo zdravotnictví, které nemocnici zřizuje, už schválilo projekt celkové rekonstrukce. Stavební práce začnou za čtyři roky a vše má být dokončené v roce 2030.
Budovu porodnice U Apolináře čeká rekonstrukce za 4,5 miliardy korun. Hotovo má být v roce 2030

Stany plné Srbů a blokády. Na kosovsko-srbské hranici eskaluje spor kvůli registračním značkám - Včera, 23.21

Kosovští Srbové v úterý druhým dnem blokovali dva hraniční přechody mezi Kosovem a Srbskem. Protestují tak proti rozhodnutí kosovských úřadů, které začaly vozidlům přijíždějícím ze Srbska měnit jejich registrační značky za kosovské. Podle Kosova jde o reciproční krok vůči obdobnému postupu uplatňovanému srbskými úřady. Chaos na hranici vyvolává obavy z prohloubení napětí mezi dvěma balkánskými sousedy, napsala agentura Associated Press.
Stany plné Srbů a blokády. Na kosovsko-srbské hranici eskaluje spor kvůli registračním značkám

Rodina Brita zabitého manželkou amerického diplomata dohodla odškodnění. ‚Je to velká úleva‘ - Včera, 22.39

Rodina britského mladíka Harryho Dunna, který v roce 2019 zemřel v důsledku srážky s automobilem řízeným manželkou amerického diplomata, uvedla, že občanskoprávní spor s Anne Sacoolasovou skončil dohodou o odškodnění. Informovala o tom agentura Reuters, podle které zástupce rodiny nesdělil podrobnosti vyrovnání.
Rodina Brita zabitého manželkou amerického diplomata dohodla odškodnění. ‚Je to velká úleva‘