Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: iROZHLAS.cz

Web: https://www.irozhlas.cz

Adresa RSS: https://www.irozhlas.cz/rss/irozhlas

Přidáno: 4. 7. 2020 23.01

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 12.27

Aktuální články:

Jihokorejský soud zamítl žádost sexuálních otrokyň o odškodné. Za války nuceně sloužily japonským vo - Dnes, 12.27

Jihokorejský soud ve středu zamítl žádost o odškodné, které chtěla na Japonsku vymoci skupina žen, jež byly za druhé světové války nuceny sloužit v nevěstincích pro japonské vojáky. Informovala o tom agentura AP.
Jihokorejský soud zamítl žádost sexuálních otrokyň o odškodné. Za války nuceně sloužily japonským vo

Zásah detektivů kvůli bojům na Ukrajině. Do Slaného si přišli pro šéfa domobraneckého spolku - Dnes, 12.05

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu přijeli kvůli lidem zapojeným do bojů na Ukrajině také do Slaného. Nyní zasahují v domě na tamním sídlišti, kde bydlí Ivan Kratochvíl, šéf spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír, tedy paramilitárního domobraneckého spolku, který loni zmiňovala i zpráva o extremismu ministerstva vnitra. Informuje o tom Radiožurnál.
Zásah detektivů kvůli bojům na Ukrajině. Do Slaného si přišli pro šéfa domobraneckého spolku

Soud ve Zlíně podruhé zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz - Dnes, 11.57

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z praní špinavých peněz. Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové hrozili tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné podání odvolání. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé. Obžalovaní na vyhlášení nepřišli.
Soud ve Zlíně podruhé zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Superliga končí, oznámil jeden ze zakladatelů. Fotbalový projekt neustál kritiku a odstoupení týmů - Dnes, 11.44

Šéf Juventusu Andrea Agnelli, jeden ze zakladatelů superligy, agentuře Reuters řekl, že po odstoupení šesti anglických klubů plánovaná soutěž nevznikne. Vyhlášení elitní uzavřené soutěže v noci na pondělí vyvolalo obrovskou vlnu nevole prakticky v celém fotbalovém prostředí, na kterou reagovali po zhruba 48 hodinách všichni angličtí účastníci odstoupením.
Superliga končí, oznámil jeden ze zakladatelů. Fotbalový projekt neustál kritiku a odstoupení týmů

Arenberger: Směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května. Připravujeme i plán rozvolňování - Dnes, 11.16

Česko směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) to ve středu řekl televizi CNN Prima News. Vláda bude o rozvolňování protiepidemických opatření jednat ve čtvrtek. Ministerstvo zdravotnictví podle Arenbergera v současnosti také připravuje plán rozvolňování na první polovinu května, který už má základní obrysy.
Arenberger: Směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května. Připravujeme i plán rozvolňování

Letiště Praha odbavilo v prvním čtvrtletí meziročně o 90 procent méně pasažérů. Nejoblíbenější byla - Dnes, 10.56

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj. Ve středu to sdělila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.
Letiště Praha odbavilo v prvním čtvrtletí meziročně o 90 procent méně pasažérů. Nejoblíbenější byla

Sezona se rozjela hodně nad plán, těší plážového volejbalistu Perušiče po další medaili - Dnes, 10.52

Dva turnaje, dvě medaile. Taková je vizitka českých plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem ve Světové tour. Nikdo ze světové špičky nemá od restartu po koronavirové pauze lepší bilanci.
Sezona se rozjela hodně nad plán, těší plážového volejbalistu Perušiče po další medaili

Cítíme úlevu. Je šance, že se systém změní, reagují lidé na verdikt v případu smrti Floyda - Dnes, 10.29

Derek Chauvin je podle poroty vinen z vraždy George Floyda. Hrozí mu reálně 12,5 roku vězení, což by byl v případě policisty v USA výjimečný trest. V minulých dnech se objevila videa dalších podobných případů smrtelného zásahu policie. I proto se americká města na oznámení rozhodnutí soudu pečlivě připravovala. Po verdiktu vinen se nenaplnily obavy z další vlny protestů proti systémovému rasismu a nedostatečné povinnosti policie zodpovídat se.
Cítíme úlevu. Je šance, že se systém změní, reagují lidé na verdikt v případu smrti Floyda

Země EU musí společně odpovědět na Vrbětice, uvedli šéfové politických skupin v Evropském parlamentu - Dnes, 10.07

Země Evropské unie musí jasně a společně zareagovat na výbuch v muničním skladu ve Vrběticích, za nímž stála podle zjištění českých tajných služeb ruská vojenská rozvědka GRU. Vyzvali k tomu ve středu ve společném prohlášení předsedové hlavních politických skupin v Evropském parlamentu, kteří podpořili Česko v současném vyhroceném diplomatickém sporu s Ruskem. Europoslanci se pravděpodobně budou věcí zabývat na plenární schůzi příští týden.
Země EU musí společně odpovědět na Vrbětice, uvedli šéfové politických skupin v Evropském parlamentu

Dvakrát do něj zbytečně střelil. Generální inspekce obvinila jihočeského policistu ze zabití - Dnes, 10.01

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.
Dvakrát do něj zbytečně střelil. Generální inspekce obvinila jihočeského policistu ze zabití