Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: iROZHLAS.cz

Web: https://www.irozhlas.cz

Adresa RSS: https://www.irozhlas.cz/rss/irozhlas

Přidáno: 4. 7. 2020 23.01

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 22.50

Aktuální články:

Oteplování planety zrychluje, informovalo OSN. Vlny veder smrtelně ohrozí lidi v rovníkových oblaste - Dnes, 22.50

Oteplování planety v důsledku lidské činnosti se podle studie Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu zrychluje, píše agentura AFP. Jeho míra vzrostla o nebývalých 0,2 stupně Celsia. Souběžně se zvýšilo i množství emisí v atmosféře na každoroční průměr 54 miliard tun. Nadcházející delší a intenzivnější vlny veder budou podle výzkumu představovat smrtelné riziko pro lidi žijící jihovýchodní Asii a v rovníkových regionech Afriky a Ameriky.
Oteplování planety zrychluje, informovalo OSN. Vlny veder smrtelně ohrozí lidi v rovníkových oblaste

‚Je to čisté štěstí a radost.‘ Muchová ještě postup do finále Roland Garros nevstřebala a necítí noh - Dnes, 22.07

Tenistka Karolína Muchová postoupila do finále Roland Garros. V zápase s Běloruskou Arynou Sabalenkovou, který třeba komentátor a bývalý špičkový švédský hráč Mats Wilander označil za nejlepší na ženském okruhu, odvracela mečbol, ve třetím setu prohrávala 2:5 na sety, ale nakonec zvítězila 7:6, 6:7 a 7:5. Po dramatickém zápase se pak česká hráčka podělila o své dojmy s Radiožurnálem Sport.
‚Je to čisté štěstí a radost.‘ Muchová ještě postup do finále Roland Garros nevstřebala a necítí noh

Zpěvák kapely Rammstein odmítá obvinění z obtěžování žen, skupina kvůli tomu upravila turné - Dnes, 21.53

Zpěvák německé metalové kapely Rammstein Till Lindemann ve čtvrtek prostřednictvím svých nově najatých právníků odmítl obvinění z nevhodného chování vůči ženám. Ohlásil také, že podnikne právní kroky vůči jednotlivým osobám, informovala agentura DPA.
Zpěvák kapely Rammstein odmítá obvinění z obtěžování žen, skupina kvůli tomu upravila turné

Značky Rama nebo Dove spojuje jméno ústeckého továrníka Schichta, majitele mýdlárny na Střekově - Dnes, 21.26

Všichni asi známe značky jako Carte d´Or, margarín Rama nebo mýdlo Dove. Vyrábí je jeden z největších potravinářských koncernů Unilever. Jeho základy je možné vysledovat do 80. let 19. století, kdy Johann Schicht přesunul malou rodinnou mýdlárnu z Rynoltic na Liberecku do Ústí nad Labem.
Značky Rama nebo Dove spojuje jméno ústeckého továrníka Schichta, majitele mýdlárny na Střekově

Legenda horských kol Maroši staví pumptracky a připravuje film: Ten, co slaví každý den, říká o sobě - Dnes, 21.06

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal cyklista Michal Maroši. V pořadu Na síti s moderátorkou Andreou Sestini Hlaváčkovou probrali jeho začátky s bikrosem a následně vzniklou vášeň pro horská kola a závody v lese a sjezdu. Jaké zkušenosti má z nejextrémnějšího závodu na horských kolech Red Bull Rampage?
Legenda horských kol Maroši staví pumptracky a připravuje film: Ten, co slaví každý den, říká o sobě

Unijní státy se dohodly na migrační reformě. Povinná bude solidarita s přetíženými státy - Dnes, 20.52

Státy Evropské unie se dohodly na migrační reformě včetně povinné solidarity se zeměmi přetíženými žadateli o azyl. Oznámilo to švédské předsednictví.
Unijní státy se dohodly na migrační reformě. Povinná bude solidarita s přetíženými státy

V Egyptě zabil žralok plavce. Útočil v přímořském letovisku Hurgháda, kde došlo k úmrtím i loni - Dnes, 20.43

Žralok v egyptské Hurghádě zabil člověka. Zvíře plavce napadlo v zátoce v centrální části města, nedaleko hotelových pláží. Oběť byla ruské národnosti. Smrtelná napadení lidí žralokem se v Egyptě každoročně opakují. Loni v červenci přišly o život dvě turistky z Rakouska a Rumunska. Žralok na ně zaútočil na mělčině v letovisku Sahl Hašíš jižně od Hurghády.
V Egyptě zabil žralok plavce. Útočil v přímořském letovisku Hurgháda, kde došlo k úmrtím i loni

Čína se dohodla s Kubou na vybudování špionážní stanice. Mohla by sloužit k odposlechům USA - Dnes, 20.40

Čína se dohodla s Kubou na vybudování své špionážní stanice na ostrově. Píše o tom deník The Wall Street Journal s odkazem na zdroje z americké administrativy. Stanice by mohla posloužit k odposlechu a sledování elektronické komunikace ve Spojených státech. Kubánská vláda by měla podle listu od Pekingu dostat za možnost vybudování špionážní základny několik miliard dolarů. Kuba ani Čína informaci nekomentovaly.
Čína se dohodla s Kubou na vybudování špionážní stanice. Mohla by sloužit k odposlechům USA

Děti bez bot, vidět umřít kamaráda, popisuje nejhorší vzpomínky český rozvědčík na Ukrajině - Dnes, 20.00

V ukrajinských ozbrojených silách ZSU působí podle odhadů asi sto českých občanů. Češi se dostali až na první nebo nultou linii bojů a v některých případech i trochu dál. Platí to pro vojenské rozvědčíky, jako je Olda, který byl jen pár kilometrů od válečné linie v Donbasu. „Sbíráme informace o technice, o elektronickém boji, o čemkoliv, co pomůže, abychom nepřítele zatlačili,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál.
Děti bez bot, vidět umřít kamaráda, popisuje nejhorší vzpomínky český rozvědčík na Ukrajině

Přestavba krkonošského hotelu za čtvrt miliardy korun se zastavila. Firma míří do insolvence - Dnes, 19.31

V Harrachově krachuje projekt přestavby hotelu Karolína. Firma, která ho stavěla, ve čtvrtek zamířila do insolvence. Investiční společnost Hotel Karolína, s.r.o. je totiž v platební neschopnosti. Hotel chtěla firma přestavět na luxusní apartmány hotelového typu, projekt měl vyjít na 240 milionů korun.
Přestavba krkonošského hotelu za čtvrt miliardy korun se zastavila. Firma míří do insolvence