Web RSS čtečka

... díky které Vám již neunikne žádná zpráva z Vašeho oblíbeného webu. Stačí se nahoře přihlásit, přidat si do čtečky oblíbené RSS kanály a pak už budete mít vše na jednom místě...

Články ze všech kanálů | Seznam zdrojů

Detail kanálu: Měšec.cz - články

Popis: Měšec.cz - server o osobních financích

Web: http://www.mesec.cz/clanky/

Adresa RSS: http://www.mesec.cz/rss/clanky/

Přidáno: 13. 5. 2010 13.55

Poslední načtená zpráva z: Dnes, 0.00

Aktuální články:

Spočítejte si, s jakým investičním životním pojištěním neproděláte - Dnes, 0.00

[4 minuty čtení] Chtěli jste uinvestovat,ale místo počítání vydělaných peněz jen platíte poplatky? Raději si zjistěte, jaký produkt pojištění je pro vás výhodný, abyste náhodou neproinvestovali i oblečení, co máte na sobě. Co je investiční životní pojištění a jak funguje? U tohoto druhu pojištění je výše pojistného plnění, tedy peněz, které vám pojišťovna vyplatí, závislá na míře ziskovosti investičního portfolia. Výše vyplacené částky v případě dožití tedy závisí na výsledné sumě na vašem podílovém účtu na konci pojištění. Funguje to tak, že po podpisu smlouvy platíte v pravidelných měsíčních platbách pojistné a pojišťovna na základě vašeho výběru tyto peníze investuje. Pokud vydělává, máte nárok na podíl ze zisku. Riziko případných finančních ztrát však nenese pojišťovna, ale vy.
Spočítejte si, s jakým investičním životním pojištěním neproděláte

Proč mají ženy nižší příjem? - Dnes, 0.00

[14 minut čtení] Jsou důvody pro to, aby ženy měly nižší příjmy objektivní? Proč mnozí zaměstnavatelé ženám nenabídnou „spravedlivou“ mzdu? Před časem mi na Měšci.cz vyšel článek s mými argumenty, které se snaží vysvětlil, proč mají ženy nižší důchod. Nyní se pustím do ještě ožehavějšího tématu: jaké jsou (také) důvody, proč je průměrný příjem žen menší než mužů (dále jen GPG z anglického gender pay gap)? Na tohle téma naleznete mnoho úvah a studií. Nicméně tato úvaha se bude lišit v tom, že bude z pohledu informatika a finančního poradce, a hlavně bez nyní módní spravedlnosti založené na rovnosti pohlaví.
Proč mají ženy nižší příjem?

Se zařízením víza nečekejte na poslední chvíli. Pravidla na hranicích se můžou měnit - 16. 8. 2019 0.00

[6 minut čtení] Jedete do vzdálenější destinace, kde je navíc potřeba vízum? Nespoléhejte na to, že o něj zažádáte až na hranicích, i když to daná země nabízí. Pravidla se mohou rychle měnit. Ne každý hraniční přechod má navíc oprávnění víza udělit. Letní měsíce jsou pro řadu Čechů symbolem dovolené, odpočinku a relaxu. Někdo vyrazí poznávat krásy České republiky, jiný se podívá po Evropě. Některé pak láká exotika a netradiční destinace.
Se zařízením víza nečekejte na poslední chvíli. Pravidla na hranicích se můžou měnit

Máte dluhy a nezvládáte je splácet? Úroky vás „sedřou z kůže“ - 16. 8. 2019 0.00

[5 minut čtení] Novela občanského zákoníku má dlužníkům pomoci. Navrhuje, aby se neplatily úroky z úroků a dlužník nebyl trestán za to, že chce nejprve splácet samotný dluh, a ne úroky z něj. Po dlužníkovi, který je v prodlení, čili má zpoždění se splácením peněžitého dluhu, jinak řečeno neplní jej řádně a včas, může věřitel, který sám řádně splnil své povinnosti, které má vůči dlužníkovi (není tedy sám v prodlení), požadovat vedle zaplacení samotného dluhu (jistiny) i úroky z prodlení. Jejich výši si mohou věřitel a dlužník dohodnout, ale neměla by být nepřiměřená – v rozporu s dobrými mravy, natož lichvářská. Pak by věřiteli hrozil za jejich uplatňování a vymáhání trestní postih. Obvykle se na výši úroku z prodlení nemyslí, věřitel a dlužník si jej předem nedohodnou.
Máte dluhy a nezvládáte je splácet? Úroky vás „sedřou z kůže“

Nemáte na nájem? Zažádejte si o příspěvek na bydlení - 15. 8. 2019 0.00

[5 minut čtení] Přemrštěné ceny nájemného ve velkých městech atakují hranici, kterou si jejich obyvatelé mohou ze svých příjmů dovolit. Drahé bydlení se však dotýká všech regionů. Růst cen nájemného ve velkých městech začíná mírně zpomalovat, lidé si další zdražování nemohou dovolit. Podle průzkumu realitní kanceláře RE/MAX v hlavním městě za garsonku o rozloze 30 m2 nyní zaplatíte přibližně 9 560 Kč. Za byt 3+kk o rozloze 60 m2 dáte 17 877 Kč. Podle údajů Bezrealitky.cz pronájem středně velkého bytu v paneláku s dispozicí 2+1 teď v Praze stojí 15 000 Kč bez poplatků.
Nemáte na nájem? Zažádejte si o příspěvek na bydlení

K čemu slouží námitky proti výpovědi z nájmu bytu? - 15. 8. 2019 0.00

[3 minuty čtení] Abyste neprohráli spor s nájemcem, nesmíte ho zapomenout poučit ve výpovědi z nájmu bytu na možnost navrhnout přezkoumání výpovědi soudem. A jak je to s poučením o námitkách? Jaké jsou důsledky, když na to zapomenete? O tom, kdy a za jakých podmínek můžete vypovědět smlouvu nájemci bytu, jsme psali v řadě článků:
K čemu slouží námitky proti výpovědi z nájmu bytu?

Jak se dají kvantové počítače využít v bankovnictví? - 14. 8. 2019 0.00

[4 minuty čtení] Kvantové počítače se dají využít i v bankovnictví. Mnohem efektivněji budou počítat například skóring a vyhodnocovat rizika půjčování peněz. Jak se jeho fungování liší od klasického počítače, který všichni známe? Všechny banky využívají ke svému provozu počítačovou techniku. A to od obyčejné administrativy až po složité počítání skóringu, value at risk a dalších hodnot a ukazatelů, které na konci celého procesu rozhodnou o tom, jestli vám například banka dá půjčku, či nikoli.
Jak se dají kvantové počítače využít v bankovnictví?

Stát láká k úsporám na důchod. Plánuje vyšší státní příspěvky a podporu dalších investic - 14. 8. 2019 0.00

[4 minuty čtení] Stát chce lidi více motivovat k tvorbě úspor na penzi. Plánuje například zavést státní příspěvek i pro vyšší úložky u penzijka a daňově podporovat mnohem více investic než dnes. Češi investují konzervativně a spíš v krátkodobém horizontu. Proto je potřeba jim více usnadnit cestu k dlouhodobějším investicím a i těm s dynamičtější strategií. Informace vyplývají z Koncepce rozvoje kapitálového trhu v ČR 2019 – 2023, kterou letos 4. března schválila vláda.
Stát láká k úsporám na důchod. Plánuje vyšší státní příspěvky a podporu dalších investic

Úspěšné i neúspěšné měnové unie v historii - 14. 8. 2019 0.00

[4 minuty čtení] Snaha o jednotnou měnu na evropském kontinentu sahá poměrně hluboko do historie. Jejími předchůdkyněmi byly měnové unie. Některé z nich nahradilo až euro. Některými vybranými aspekty sjednocování měny v historii a současnosti jsem se zabýval v článku Jeden stát, jedno území, jedna měna. Snaha sjednotit měnu vede do historie. Po přečtení několika názorů a zajímavých podnětů v diskusi pod tímto textem jsem se rozhodl jej doplnit o popis několika významných měnových unií.
Úspěšné i neúspěšné měnové unie v historii

Jedete s autem do Francie, Německa nebo Rakouska? Pořiďte si ekologickou plaketu - 13. 8. 2019 0.00

[7 minut čtení] Víte, jakou emisní známku má vaše auto? Pokud ne a cestujete s ním do zahraničí, může se vám ten výlet pořádně prodražit. Na pokutách klidně i 60␣000 korun. Lidé v evropských městech chtějí dýchat čistější vzduch a zavádějí proto nízkoemisní zóny. Jde o části měst, kde je nějakým způsobem omezena doprava. Určité typy vozidel do těchto zón kvůli velké míře znečištění, kterou způsobují, mohou mít úplně zakázán vjezd. Města si za porušení tohoto nařízení účtují mastné pokuty. Další, ekologičtější automobily si musejí pro vjezd do dané zóny koupit ekologickou plaketu. Tyto ekologické nízkoemisní zóny zatím zavedly tři země, Německo, Francie a Rakousko.
Jedete s autem do Francie, Německa nebo Rakouska? Pořiďte si ekologickou plaketu
TOPlist